• SPAWARKA ŚWIATŁOWODOWA SIGNAL FIRE AI-9

Brak towaru
5759.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 8 kg
Zostaw telefon

SPAWARKA ŚWIATŁOWODOWA SIGNAL FIRE AI-9

Najważniejsze cechy:

Najważniejsze cechy:

  • wbudowany miernik mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń VFL
  • możliwość ustawienia programowej blokady spawarki,
  • 6 silników odpowiadających za pozycjonowanie włókien,
  • pozycjonowanie dordzenia lub do płaszcza włókna,
  • możliwość pracy w trybie Auto,
  • powiększenie obrazu x300,
  • 4-rdzeniowy procesor zapewniający szybkość działania,
  • min. czas spawania 5 sekund,

SIGNAL FIRE

Firma Signal Fire jest dynamicznie rozwijającą się firmą specjalizującą się w produkcji spawarek światłowodowych. Z siedzibą wChengdu zatrudnia blisko 200 pracowników. Oferowane przez nich urządzenia budowane w są na podzespołach renomowanych producentów (również europejskich), a rozwiązania technologiczne chronione są licznymi patentami.

Cechą charakterystyczną spawarek od tego producenta jest wykorzystanie smartfonów do ich konfiguracji, archiwizacji danych o wykonanych spawach oraz wszelkiej diagnostyki.

Produkty tej firmy znalazły uznanie na rynkach całego świata. O wysokiej jakości oferowanych produktów świadczyć może polityka gwarancyjna uwzględniająca wymianę urządzenia na nowe po wykonaniu 50 000 spawów.

SIGNAL FIRE
Opis

Opis

Signal Fire AI-9 wykorzystuje technikę pozycjonowania włókien do rdzenia (możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6 wysokiej klasy silników (Siemens), co jest absolutnie niespotykane w sprzęcie z tej półki cenowej. Spawarkę wykorzystywać można zarówno do realizacji 100 km magistrali światłowodowych, instalacji FTTH, jak i krótkich połączeń punkt - punkt, czy instalacji LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym. Model AI-9 bazuje na 4-rdzeniowym procesorze zapewniającym szybki czas reakcji (spawarka gotowa jest do pracy po 3 sekundach) oraz krótkie czasy spawania i zgrzewania osłon spawów.

Spawarka ta jest jednym z najszybszych urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku i najszybszym w tej klasie cenowej.

5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800x480 px i regulowanej jasności zapewnia komfortową pracę również w trudnych warunkach oświetleniowych. Układ optyczny oferuje 300-krotne powiększenie obrazu, co bezpośrednio wpływa na jakość procesu spawania oraz wizualną analizę wykonywanych spawów (przeglądanie w dwóch płaszczyznach). Minimalny czas spawania to 5 sekund, a czas zgrzewania osłon 40 mm to tylko 15 sekund. Dołączony do zestawu adapter USB pozwala na ładowanie smartfona lub podłączenie oświetlenia zasilanego z portu USB w przypadku pracy w ciemności (brak lampki w zestawie).

Budowa

  • Widok skrzynki. Wyposażona jest ona w wysuwaną tackę, na której położyć można nóż do cięcia włókien
  • Skrzynka może służyć jako platforma robocza. W zestawie krzesło/stolik, które do transportu wygodnie montuje się na skrzynce.
  • Wszystkie niezbędne akcesoria mieszczą się w dwupoziomowej szufladzie.
  • Akcesoria będące w komplecie: butelka na alkohol, stripper uniwersalny, zapasowe elektrody, stripper do kabli płaskich, pędzelek do czyszczenia.
Budowa

Wymiary produktu

Miernik mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń

Signal Fire AI-9 to najnowszy model z linii spawarek światłowodowych, które od kilku lat stosowane są z powodzeniem w instalacjach światłowodowych różnych kategorii. Dzięki dopracowaniu oprogramowania i jeszcze lepszemu zoptymalizowaniu procesu spawania skrócono czas całego procesu do zaledwie 5 sekund.

Najważniejszą cechą nowego modelu jest jednak wyposażenie spawarki w moduł miernika mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń. Pozwala to m.in. na szybką diagnostykę toru optycznego zaraz po wykonaniu spawu.

Skład zestawu:

  • spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9
  • skrzynka na narzędzia
  • zestaw zapasowych elektrod
  • gilotyna do cięcia włókien
  • stripper uniwersalny
  • stripper do kabli płaskich
  • butelka z dozownikiem
  • pędzel do czyszczenia
  • pasek do noszenia spawarki oraz pasek do noszenia skrzynki
  • ładowarka sieciowa z adapterem USB
Skład zestawu:

Uwaga: okres gwarancji na akumulator i nóż do cięcia włókien wynosi 12 miesięcy.

Aplikacja SignalFire2

Spawarka jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z opakowania. Do codziennej pracy nie jest wymagana żadna konfiguracja - nie jest również wymagane ściągania oraz instalowanie jakiejkolwiek aplikacji. Dostępna w sklepie Google Play oraz AppStore aplikacja wymagana jest na przykład w przypadku chęci zmiany domyślnego programu spawania lub kalibracji ze względu na skrajnie zmieniające się warunki środowiskowe.

Aplikacja zawiera w sobie również instrukcję obsługi w języku angielskim oraz filmy instruktażowe. Spawarka AI-9 wyposażona jest w złącze USB umożliwiające ładowanie baterii w smartfonie.

Oprogramowanie spawarki umożliwia włączenie tryby tzw. "inteligentnej blokady". W trybie tym użytkownik ma możliwość ograniczenia użytkowania spawarki - np. przy jej wypożyczeniu. Możliwe jest wprowadzenie następujących ograniczeń:

  • spawarka domyślnie zablokowana; konieczne jest odblokowanie za pomocą zdefiniowanego wcześniej telefonu,
  • spawarka odblokowana na wykonanie określonej liczny spawów - po tym nastąpi jej zablokowanie,
  • spawarka odblokowana na określony czas (użytkownik definiuje zakres dat); po upływie określonego czasu nastąpi zablokowanie spawarki.

Specyfikacja techniczna

Nazwa Signal Fire AI-9
Kod L5875
Pozycjonowanie włókien do rdzenia
do płaszcza
manualne
Czas spawania 5 s
Czas zgrzewania osłony 15 s (40 mm)
Liczba silników 6
Autofocus Tak
Obsługiwane włókna SM (G.652, G.657), MM (G.651 - OM1, OM2, OM3, OM4), DS, NZDS (G.655)
Tłumienie spawu (typowe) 0,025 dB (SM), 0,01 dB (MM),
0,04 dB (DS/NZDS)
Tłumienie odbić nie mniejsze niż 60 dB
Kalibracja łuku elektrycznego manualna
Wytrzymałość elektrod około 3000 spawów (w zestawie zapasowe elektrody)
Średnice włókien bufor: 80-150 μm
płaszcz: 100-1000 μm
Długość cięcia włókien dla pokrycia 250 μm: 8 - 16 mm
dla pokrycia większego niż 250 μm: 16 mm
Test wytrzymałości Tak - siła 2 N
Powiększenie obrazu x300 dla osi X oraz Y, x150 dla obu osi jednocześnie
Wyświetlacz 5,1 cala TFT, kolorowy, 800x480 px
Zasilanie akumulator litowy 7800 mAh, czas ładowania 3,5 h
zasilacz AC 100-240 V z wyjściem DC 13,5 V / 4A
Miernik mocy optycznej Długości fal: 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm
Zakres pomiaru: -70 dBm...+6 dBm
Błąd pomiaru: < 0,3 dB
Wizaulny lokalizator uszkodzeń VFL Dlugośc fali: 650 nm
Moc: 15 mW
Tryb pracy: ciągłu lub ton 2Hz
Zakres temperatur pracy -15...+50 °C
Wilgotność < 95% (bez kondensacji)
Masa spawarka 2,08 kg (z akumulatorem)
zestaw 7,1 kg
Wymiary spawarka: 130 x 122 x 148 mm
skrzynka: 270 x 237 x 293 mm
Inne adapter USB
aplikacja do konfiguracji i diagnostyki
osłony spawów do 60 mm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci