• SPAWARKA ŚWIATŁOWODOWA SIGNAL FIRE AI-8C

Brak towaru
5479.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 5 kg
Zostaw telefon

SPAWARKA ŚWIATŁOWODOWA SIGNAL FIRE AI-8C

Najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy

 • ultra krótki czas spawania - 6 sekund!
 • czas wygrzewania 15s.
 • kolorowy wyświetlacz LCD 5,1" 800x480px
 • umieszczona z przodu lampa LED pozwalająca na pracę po zmroku
 • integracja z telefonem komórkowym iOS/Android
 • wytrzymała metalowa obudowa
 • rewolucyjna walizka transportowa
 • 6 silników
 • 300-krotne przybliżenie obrazu

Opis

Signal Fire AI-8C to następca modelu AI-8 Producent zmienił nieco design i konstrukcję obudowy urządzenia oraz przeprojektował układ zasilania oraz ładowania, jeszcze bardziej zwiększając jego niezawodność. Do 240 zwiększono liczbę możliwych do wykonania spawów na jednym cyklu ładowania baterii. Podobnie jak w poprzednim modelu, minimalny czas spawania to 6 sekund, a czas zgrzewania osłon spawów to 15 sekund.

wymianę urządzenia na nowe po wykonaniu 50 000 spawów. 

Signal Fire AI-8C wykorzystuje technikę pozycjonowania włókien do rdzenia (możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6 wysokiej klasy silników (Siemens), co jest absolutnie niespotykane w sprzęcie z tej półki cenowej. Spawarkę wykorzystywać można zarówno do realizacji 100 km magistrali światłowodowych, instalacji FTTH, jak i krótkich połączeń punkt - punkt, czy instalacji LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym. Model AI-8 bazuje na 4-rdzeniowym procesorze zapewniającym szybki czas reakcji (spawarka gotowa jest do pracy po 3 sekundach) oraz krótkie czasy spawania i zgrzewania osłon spawów. Spawarka ta jest jednym z najszybszych urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku i najszybszym w tej klasie cenowej.

5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800x480 px i regulowanej jasności zapewnia komfortową pracę również w trudnych warunkach oświetleniowych. Układ optyczny oferuje 300-krotne powiększenie obrazu, co bezpośrednio wpływa na jakość procesu spawania oraz wizualną analizę wykonywanych spawów (przeglądanie w dwóch płaszczyznach). Minimalny czas spawania to 6 sekund, a czas zgrzewania osłon 40 mm to tylko 15 sekund. Wbudowana w spawarkę lampka LED umożliwia wykonywanie spawów (oraz pracę w włóknami) nawet w całkowitej ciemności.

Uniwersalne uchwyty włókien zapewniają komfort i szybkość pracy - układać w nich można włókna 250 μm, 900 μm w ścisłej oraz luźnej tubie oraz kable patchcordowe i/lub kable typu DROP. Spawarka oferuje różne programy spawania oraz tryb Auto, który sprawdza się w większości sytuacji.

Spawarka wyposażona jest w akumulator o pojemności 7800 mAh. Zapewnia on wykonanie około 240 spawów i cykli zgrzewania osłon. Czas ładowania akumulatora to tylko 3,5 h. Konstrukcja spawarki przewiduje bardzo szybką wymianę akumulatora (wciśnięcie przycisku na obudowie powoduje jego wysunięcie) - istnieje możliwość zakupu zapasowej baterii.

Opis
Wyposażenie

Wyposażenie

W skład sprzedawanego zestawu wchodzą:

 • spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8C
 • skrzynka na narzędzia
 • zestaw zapasowych elektrod
 • gilotyna do cięcia włókien
 • stripper uniwersalny
 • stripper do kabli płaskich
 • butelka z dozownikiem
 • pędzel do czyszczenia
 • pasek do noszenia spawarki oraz pasek do noszenia skrzynki
 • ładowarka sieciowa z adapterem USB

Aplikacja SignalFire

Spawarka jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z opakowania. Do codziennej pracy nie jest wymagana żadna konfiguracja - nie jest również wymagane ściągania oraz instalowanie jakiejkolwiek aplikacji. Dostępna w sklepie Google Play oraz AppStore aplikacja wymagana jest na przykład w przypadku chęci zmiany domyślnego programu spawania lub kalibracji ze względu na skrajnie zmieniające się warunki środowiskowe. Aplikacja zawiera w sobie również instrukcję obsługi w języku angielskim oraz filmy instruktażowe. Spawarka AI-8 wyposażona jest w złącze USB umożliwiające ładowanie baterii w smartfonie.

Oprogramowanie spawarki umożliwia włączenie tryby tzw. "inteligentnej blokady". W trybie tym użytkownik ma możliwość ograniczenia użytkowania spawarki - np. przy jej wypożyczeniu. Możliwe jest wprowadzenie następujących ograniczeń:

 • spawarka domyślnie zablokowana; konieczne jest odblokowanie za pomocą zdefiniowanego wcześniej telefonu,
 • spawarka odblokowana na wykonanie określonej liczny spawów - po tym nastąpi jej zablokowanie,
 • spawarka odblokowana na określony czas (użytkownik definiuje zakres dat); po upływie określonego czasu nastąpi zablokowanie spawarki.

Oferowana przez producenta aplikacja umożliwia zmianę parametrów zarówno dla podstawowych jak i zaawansowanych funkcji spawarki. Możliwa jest również praca w trybie w pełni manualnym - tj. ręczne pozycjonowanie włókien w dwóch płaszczyznach. Aplikacja umożliwia przeglądanie historii wykonanych spawów (dla złych spawów wykonywane jest zdjęcie, które dostępne jest w programie) oraz ich eksport do arkusza kalkulacyjnego - z możliwością filtracji względem daty wykonania.

Wymiary produktu

Wymiary produktu

Obudowa

Obudowa spawarki wykonana jest z metalu, od spodu pokryta zabezpieczającą gumą, osłona komory spawania oraz piecyka wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Oferowany zestaw obejmuje praktyczną skrzynkę mieszczącą oprócz spawarki, wszystkie niezbędne narzędzia, zasilacz oraz akcesoria (chowane w dwupoziomowej szufladzie osadzonej na wytrzymałych metalowych prowadnicach). Co ważne nie jest konieczne wyjmowanie spawarki ze skrzynki w celu spawania - otrzymujemy więc solidne i stabilne podparcie. Sama skrzynka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa i posiada rozłączny element mogący posłużyć za stołek lub mały stolik.

Specyfikacja techniczna

Nazwa Signal Fire AI-8C
Kod L5870
Pozycjonowanie włókien do rdzenia
do płaszcza
manualne
Czas spawania 6 s
Czas zgrzewania osłony 15 s (40 mm)
Liczba silników 6
Autofocus Tak
Obsługiwane włókna SM (G.652, G.657), MM (G.651 - OM1, OM2, OM3, OM4), DS, NZDS (G.655)
Tłumienie spawu (typowe) 0,025 dB (SM), 0,01 dB (MM),
0,04 dB (DS/NZDS)
Tłumienie odbić nie mniejsze niż 60 dB
Kalibracja łuku elektrycznego w czasie rzeczywistym, manualna
Wytrzymałość elektrod około 3000 spawów (w zestawie zapasowe elektrody)
Średnice włókien bufor: 80-150 μm
płaszcz: 100-1000 μm
Długość cięcia włókien dla pokrycia 250 μm: 8 - 16 mm
dla pokrycia większego niż 250 μm: 16 mm
Test wytrzymałości Tak - siła 2 N
Powiększenie obrazu x300 dla osi X oraz Y, x150 dla obu osi jednocześnie
Wyświetlacz 5,1 cala TFT, kolorowy, 800x480 px
Zasilanie akumulator litowy 7800 mAh, czas ładowania 3,5 h
zasilacz AC 100-240 V z wyjściem DC 13,5 V / 4A
Zakres temperatur pracy -15...+50 °C
Wilgotność < 95% (bez kondensacji)
Masa spawarka 2,08 kg (z akumulatorem)
zestaw 7,1 kg
Wymiary spawarka: 130 x 122 x 148 mm
skrzynka: 270 x 237 x 293 mm
Inne adapter USB
aplikacja do konfiguracji i diagnostyki
osłony spawów do 60 mm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci