• SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS QNAP TVS-472XT-PT-4G

Brak towaru
6700.16
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 7 kg
Zostaw telefon

SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS QNAP TVS-472XT-PT-4G

Najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy

  • Dwurdzeniowy procesor Intel® Pentium® Gold G5400T 3,1 GHz, 4 GB RAM (2 GB x2)
  • Szybka i elastyczna łączność Thunderbolt™ 3 oraz 10GBASE-T
  • Możliwość rozszerzania funkcjonalności NAS przy użyciu karty graficznej i innych urządzeń PCIe
  • Aplikacja Collaboration Station dla komputerów Mac i systemu Windows
  • Najlepsze rozwiązanie w zakresie pamięci masowej dla komputerów iMac Pro z 10GbE
  • Optymalne doświadczenie wizualne dzięki wyjściu 4K HDMI
  • Planowanie kompletnej kopii zapasowej
  • Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji
  • Wielofunkcyjny serwer, będący hostem dla wirtualnych maszyn i kontenerów

Przeznaczenie

Zasilany procesorem 8. generacji Intel® Pentium® Gold, wysokiej wydajności serwer NAS TVS-472XT jest wyposażony w funkcję łączności 10GBASE-T i Thunderbolt™ 3 o wysokiej przepustowości, która radzi sobie z dużym obciążeniem i zapewnia płynny przesył, wyświetlanie i edycję filmów w rozdzielczości 4K w czasie rzeczywistym. Dzięki obsłudze dysków M.2 SSD i możliwości instalacji karty graficznej, model TVS-472XT umożliwia zwiększenie wydajności i utworzenie środowiska pracy z opcją rozbudowy, w celu zapewnienia współpracy i wysokiej prędkości udostępniania plików. Model TVS-472XT jest oparty na wysokiej jakości sprzęcie, który zapewnia optymalną wydajność, wszechstronne funkcje multimedialne, pamięć masową z możliwością rozbudowy oraz liczne inne funkcje NAS, inspirując użytkownika do większej kreatywności i osiągnięć!

Cechujący się dużą prędkością Thunderbolt™ 3 z protokołem SMB, umożliwia użytkownikom komputerów Mac® i systemów Windows® współpracę przy edytowaniu multimediów.

Łączność 10GBASE-T RJ45 o 5 prędkościach przyspiesza realizację zastosowań wirtualizacyjnych i udostępnianie plików pomiędzy zespołami i urządzeniami.

Funkcja rozbudowy PCIe umożliwia kartom graficznym lub kartom 40GbE/25GbE/10GbE zwiększenie wydajności aplikacji.

Zainstaluj dyski SSD M.2 PCIe (Gen 3 x2, 2 GB/s) NVMe (sprzedawane osobno), aby skonfigurować pamięć podręczną lub pulę pamięci masowej, zwiększając wydajność udostępniania plików.

Odtwarzanie multimediów 4K i transkodowanie w czasie rzeczywistym; możliwość bezpośredniego oglądania efektów swojej pracy na telewizorze HDTV za pośrednictwem wyjścia HDMI 2.0 (4K przy 60 Hz).

Migawki zapisują pełny stan systemu oraz danych, umożliwiając ochronę plików i danych przed przypadkowym usunięciem i atakami złośliwego oprogramowania.

Szybka i elastyczna łączność Thunderbolt™ 3 oraz 10GBASE-T

W modelu TVS-472XT zastosowano zaawansowany, dwurdzeniowy procesor 8. generacji Intel® Pentium® Gold G5400T o taktowaniu 3,1 GHz, z dwukanałową pamięcią DDR4 o pojemności 4 GB (z możliwością rozbudowy do 32 GB), aby zapewniać znakomitą wydajność. Model ten wyposażony jest w dwa porty gigabitowe i jeden port 10GBASE-T o pięciu prędkościach (10G/5G/2,5G/1G/100M), obsługuje dyski SATA 6 GB/s i zapewnia funkcję szyfrowania AES-NI, umożliwiającą uzyskanie wysokiej wydajności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Użytkownik może także podłączać za pośrednictwem portów Thunderbolt™ 3 urządzenia USB typu C w celu przesyłania dużych plików multimedialnych pomiędzy urządzeniami, zapewniając większą wydajność przepływu pracy.

Uwaga: System Mac OS 10.11.5 (lub nowszy) domyślnie włącza podpisywanie SMB, co może mieć wpływ na prędkość połączenia z urządzeniem NAS. Aby poprawić prędkość połączenia, użytkownicy mogą wyłączyć podpisywanie SMB lub korzystać z aplikacji Qfinder Pro do łączenia z urządzeniem NAS

Możliwość rozszerzania funkcjonalności NAS przy użyciu karty graficznej i innych urządzeń PCIe

Model TVS-472XT wyposażony jest w dwa gniazda PCIe Gen 3 (pierwsze jest wykorzystane przez fabrycznie zainstalowaną kartę Thunderbolt™ 3), które umożliwiają korzystanie z różnych modułów rozszerzających, zwiększających potencjał zastosowań.

Karty graficzne - Możliwość przyspieszenia przetwarzania wideo NAS i zwiększenia wydajności wykonywania zadań GPGPU. Procesory graficzne (GPU) można także przypisywać do maszyn wirtualnych.

Karty QM2 M.2 SSD/10GbE - Dodaj do serwera NAS funkcję buforowania M.2 SSD lub łączności 10GbE (10GBASE-T) w celu uzyskania zoptymalizowanej wydajności i przepustowości.

Karty sieciowe 10GbE/ 40GbE - Umożliwiają obsługę błyskawicznego transferu w przypadku zadań wymagających dużej przepustowości, np. wirtualizacji, transmisji ogromnych ilości danych oraz szybkiego tworzenia kopii zapasowych/przywracania danych.

Karty sieci bezprzewodowej - Użyj karty sieci bezprzewodowej QNAP QWA-AC2600 do pracy z aplikacją WirelessAP Station w celu zmiany serwera TVS-472XT w wygodną, bezprzewodową stację bazową, zezwalając na udostępnianie zasobów sieciowych serwera NAS wielu urządzeniom.

Możliwość uzyskania korzyści w zakresie wydajności pamięci podręcznej M.2 SSD

Oprócz możliwości korzystania z 2,5-calowych dysków SSD na potrzeby pamięci podręcznej, użytkownik może korzystać z dwóch gniazd dysków M.2 SSD, wbudowanych w model TVS-472XT, w celu instalacji dysków SSD PCIe (Gen 3 x2, 2 GB/s) NVMe w obudowach 2280 (dyski M.2 SSD sprzedawane są osobno).

Możliwość zwiększania prędkości uzyskiwania swobodnego dostępu do danych dzięki pamięci podręcznej SSD

Pamięć podręczna SSD zwiększają wydajność operacji IOPS i redukują opóźnienia w przypadku woluminów pamięci masowej. Stanowią idealne rozwiązanie dla zastosowań wymagających operacji IOPS (w tym baz danych i wirtualizacji) oraz mogą znacznie ulepszać ogólną wydajność pracy.

Maksymalizacja wartości dysków SSD dzięki technologii Qtier

Technologia Qtier™ usprawnia model TVS-472XT przy użyciu funkcji automatycznego poziomowania, które pomaga nieustannie optymalizować wydajność pamięci masowej, poprzez automatyczne przenoszenie danych pomiędzy dyskami M.2 SSD, 2,5-calowymi dyskami SSD oraz wysokiej pojemności dyskami twardymi, w oparciu o częstotliwość dostępu do danych. Technologia Qtier™ 2.0 zapewnia wiedzę o wejściu/wyjściu, która wzbogaca pozycjonowaną pamięć masową SSD o podobną do pamięci podręcznej zastrzeżoną przestrzeń w celu obsługi zwiększonej liczby operacji wejścia/wyjścia w czasie rzeczywistym, maksymalnie zwiększając korzyści z dysków SSD.

Możliwość uzyskania korzyści w zakresie wydajności pamięci podręcznej M.2 SSD

Potencjalna możliwość uzyskania wydajności i trwałości na poziomie podobnym do dysków SSD klasy korporacyjnej

Ceny dysków SSD stają się coraz bardziej przystępne, co sprawia, że nastąpił najlepszy moment na korzystanie z dysków SSD w serwerze NAS, zapewniając wyższą wydajność, szybsze tworzenie kopii zapasowych plików, płynniejsze odtwarzanie plików multimedialnych i optymalizację zastosowań w zakresie wirtualizacji. System w wersji od QTS 4.3.5 umożliwia korzystanie z definiowanej przez oprogramowanie dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD RAID (OP - over-provisioning), która zapewnia przydzielenie dodatkowej przestrzeni (od 1% do 60%) w celu optymalizacji prędkości swobodnego zapisu oraz wydłużenia okresu eksploatacji dysku SSD. Możesz teraz korzystać z przystępnych cenowo dysków SSD dla modelu TVS-472XT, dostosowywać SSD OP i potencjalnie zwiększać wydajność i trwałość, uzyskując poziom podobny do dysków SSD klasy korporacyjnej.

Możliwość elastycznego zarządzania sieciami wirtualnymi i fizycznymi

Aplikacja Sieć i przełącznik wirtualny zarządza interfejsami sieci fizycznej (w tym kartami sieciowymi i portami Thunderbolt™) oraz kartami wirtualnymi (maszyny wirtualne i kontenery) oraz ich połączeniami, zapewniając wizualizację topologii, która w sposób przejrzysty przedstawia połączenia sieci fizycznych i wirtualnych. Elastyczne zarządzanie umożliwia reorganizację połączeń sieci fizycznych i wirtualnych z większą łatwością, aby móc przydzielać odpowiednie zasoby sieci do modelu TVS-472XT, maszyn wirtualnych i kontenerów w zależności od potrzeb.

Możliwość elastycznego zarządzania sieciami wirtualnymi i fizycznymi

Aplikacja Collaboration Station dla komputerów Mac i systemu Windows

Model TVS-472XT jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników systemów Mac® i Windows® wyposażonych w technologię Thunderbolt™ — zwłaszcza dla fotografów, producentów filmów oraz projektantów grafiki, którzy potrzebują pamięci masowej na multimedia w rozdzielczości 4K i niezwłocznego udostępniania oraz których organizacja pracy wymaga dużej przepustowości. Do modelu TVS-472XT można podłączyć do 2 urządzeń Thunderbolt™, dzięki czemu można jednocześnie edytować zdjęcia i dźwięk w czasie rzeczywistym bez ryzyka zmniejszenia wydajności systemu. Dzięki temu, że aplikacja Final Cut Pro® X 10.3 (i nowsze wersje) obsługuje udostępnianie plików przez SMB, użytkownicy systemu Windows® i innych urządzeń korzystających z połączeń Thunderbolt™ 3, 10 GbE lub GbE, mogą jeszcze wydajniej włączyć się w przepływ edycji.

Uwaga: Kable Thunderbolt są sprzedawane osobno. Przejściówki Thunderbolt™ 3 (USB-C) na Thunderbolt™ 2 mogą być niezgodne z niektórymi modelami komputerów z systemem Windows.

Aplikacja Collaboration Station dla komputerów Mac i systemu Windows
Najlepsze rozwiązanie w zakresie pamięci masowej dla komputerów iMac Pro z 10GbE

Najlepsze rozwiązanie w zakresie pamięci masowej dla komputerów iMac Pro z 10GbE

iMac Pro® to pierwszy komputer Mac®, który posiada wbudowany port sieci Ethernet 10Gb, co ustanawia krok milowy w rosnącym zapotrzebowaniu na łączność 10GbE. Model TVS-472XT jest wyposażony w porty 10GbE i Thunderbolt™ 3, dlatego zapewnia wyjątkową bazę pamięci masowej dla użytkowników iMac Pro®, dając im elastyczność wyboru pomiędzy łącznością Thunderbolt™ 3 i 10GbE w zależności od wymogów aplikacji i urządzenia.

Możliwość tworzenia płynnie działającego środowiska 10GbE zarówno dla użytkowników Mac, jak i Windows

QNAP zapewnia różne ekonomiczne rozwiązania umożliwiające aktualizację środowiska sieciowego do 10GbE. Niezależnie od tego, czy członkowie zespołu korzystają z komputerów Mac® czy Windows®, mogą korzystać z błyskawicznych prędkości transferu, a jednocześnie dostępu w czasie rzeczywistym do dużych plików na serwerze NAS przy użyciu wielu stacji roboczych (idealne do edycji wideo i multimediów).

Optymalne doświadczenie wizualne dzięki wyjściu 4K HDMI

Model TVS-472XT ma port HDMI 2.0, obsługujący wyjście 4K (3840 x 2160) przy 60 Hz, co jest nieocenioną zaletą między innymi w produkcji i montażu wideo, projektowaniu przemysłowym, profesjonalnej obróbce fotografii i innych zastosowaniach wymagających wysokiej rozdzielczości obrazu i wiernego odwzorowania kolorów przy intensywnym korzystaniu z przechowywania, przesyłania i wyświetlania materiałów multimedialnych. Po podłączeniu modelu TVS-472XT do telewizora HDTV za pośrednictwem wyjścia HDMI można bezpośrednio wyświetlać treści multimedialne zapisane na serwerze NAS na większym ekranie. Za pośrednictwem aplikacji Linux Station firmy QNAP można także pobierać i instalować różnorodne aplikacje multimedialne z Ubuntu® Software Center. QNAP HD Station również umożliwia użytkownikom bezpośrednie korzystanie z multimediów za pomocą odtwarzacza HD Player lub odtwarzaczy zewnętrznych, np. Plex® Home Theater.

Transkodowanie w czasie rzeczywistym, zapewniające znakomite doświadczenie multimedialne pomiędzy urządzeniami

Model TVS-472XT, wyposażony w zaawansowany układ graficzny Intel® UHD Graphics 610, obsługuje trzykanałowe dekodowanie sprzętowe H.264 w rozdzielczości 4K oraz transkodowanie w czasie rzeczywistym, umożliwiając konwersję wideo na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na różnego typu urządzeniach*.

*Model TVS-472XT umożliwia sprzętowe dekodowanie H.264, kodowanie i transkodowanie. Na jakość wideo mogą jednak wpływać takie czynniki jak stosowane oprogramowanie do odtwarzania, formaty plików, stopień wykorzystania systemu oraz dostępne pasmo.

Planowanie kompletnej kopii zapasowej

TVS-472XT zapewnia niezawodne i elastyczne rozwiązanie do przywracania kopii zapasowych i danych po awarii w celu zapewnienia wsparcia organizacjom w rutynowych pracach tworzenia kopii zapasowych tak, aby uzyskać oszczędność kosztów i wysoką wydajność.

Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows i na komputerach Mac - Przy użyciu narzędzia QNAP NetBak Replicator, niewymagającego licencji, można tworzyć kopie zapasowe plików/przywracać pliki z komputerów z systemem Windows®. Aplikacja Time Machine® jest w pełni obsługiwana przez komputery Mac®.

Hybrid Backup Sync - Łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB), umożliwiając łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii.

Migawki dla woluminu i jednostki LUN - Migawki są niezbędne w celu ochrony danych NAS, a ponieważ są tworzone na poziomie bloku, stanowią niezawodną metodę ochrony danych w obliczu wzrastającego zagrożenia atakiem typu ransomware. Model TVS-472XT obsługuje do 256 migawek na wolumin/jednostkę LUN, oraz do 1024 migawek na serwer NAS.

Kopie zapasowe VM - Dzięki wysokiej wydajności, potencjalnym możliwościom bardzo pojemnej pamięci masowej, zintegrowanym rozwiązaniom do wirtualizacji i obsłudze migawek, które zapisują stan systemu w dowolnym czasie model TVS-472XT idealnie sprawdza się przy tworzeniu kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji

Model TVS-472XT centralnie przechowuje dane i pliki, i obsługuje protokoły SMB/CIFS, AFP i NFS w celu udostępniania plików w sieciach Windows®, Mac® oraz Linux®/UNIX®. Za sprawą Qsync (narzędzia zmieniającego serwer QNAP NAS w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików) każdy plik przesłany do serwera TVS-472XT jest udostępniany wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Synchronizacja folderów udostępnionych i folderów zespołów pozwala na udostępnianie plików w grupach, co zwiększa elastyczność prowadzenia zespołowych projektów i możliwości współpracy. Plikami można centralnie zarządzać przy użyciu aplikacji File Station, co obejmuje także pliki z urządzeń mobilnych i dysków optycznych. Aplikacja File Station umożliwia także zamontowanie zdalnego serwera NAS, i transfer plików pomiędzy serwerem NAS a publicznymi usługami chmury w celu zapewnienia większej wygody.

Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji

Wielofunkcyjny serwer, będący hostem dla wirtualnych maszyn i kontenerów

Virtualization Station i Container Station łącznie wprowadziły do wirtualizacji podejście hybrydowe. Niezależnie od potrzeb wirtualizacji, firma QNAP całkowicie zaspokoi potrzeby w zakresie obsługi wirtualizacji.

Możliwość uruchomienia wielu maszyn wirtualnych Windows®, Linux®, UNIX® i Android™ oraz uzyskania do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub funkcji VNC (ang. Virtual Network Computing). Firmy mogą uruchamiać aplikacje serwerowe do wirtualizacji na jednym serwerze NAS bez potrzeby użycia dodatkowych serwerów fizycznych.

Poznaj lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker®, i pobieraj aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry®, importuj/eksportuj kontenery, oraz utwórz obszerne mikroserwisy.

Więcej aplikacji zwiększających produktywność

IFTTT Agent - Popularna usługa automatyzacji sieci, umożliwiająca łączenie serwera NAS firmy QNAP i urządzeń mobilnych/aplikacji w celu personalizacji apletów NAS.

QmailAgent - Umożliwia centralne zarządzanie i przełączanie pomiędzy różnymi kontami e-mail, tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail na serwerze NAS, a także zabezpieczenie poczty e-mail oraz prywatności danych.

Browser Station - Umożliwia zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarek NAS w celu uzyskania dostępu do zasobów lokalnej sieci LAN bez konieczności wykonywania złożonej konfiguracji VPN.

Cinema28 - Możliwość przekształcenia serwera NAS w centrum multimediów do strumieniowego przesyłu zdjęć, plików muzycznych i wideo do różnych urządzeń w różnych pomieszczeniach.

Qsirch - Pełnotekstowa wyszukiwarka, która pomaga szybko wyszukać określone obrazy, utwory muzyczne, filmy, dokumenty i wiadomości e-mail przy użyciu słów kluczowych i kryteriów wyszukiwania.

DJ2 Live - Transmisja na żywo za pośrednictwem serwera NAS firmy QNAP, przy jednoczesnym strumieniowaniu do publicznych chmur. Całość materiałów jest zapisywana bezpośrednio na serwerze NAS, umożliwiając ich późniejsze odtworzenie.

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

QNAP zapewnia kilka sposobów rozbudowy pamięci masowej NAS w celu przechowania danych lub rozwoju firmy.

*Podłączanie modułów rozszerzających z interfejsem Thunderbolt™ 2 wymaga używania adaptera Thunderbolt™ 3 (USB-C) na Thunderbolt™ 2.

Możliwość zwiększenia pojemności pamięci RAID - Dzięki wymianie dysków o mniejszej pojemności podczas pracy, serwer QNAP NAS może rosnąć wraz z rozwojem Twojej firmy.

Podłącz moduły rozszerzające - Możliwość podłączenia do 6 modułów rozszerzających TX-800P lub TX-500P Thunderbolt™ 2.

VJBOD - Użyj VJBOD (Virtual JBOD), aby zwiększyć pojemność pamięci zapasowej, korzystając z niewykorzystanej przestrzeni na innym serwerze QNAP NAS. Jako dyski lokalne można podłączyć do 8 serwerów QNAP NAS w urządzeniu TVS-472XT.

Migruj do nowego NAS - Zainstaluj dyski twarde NAS na większym serwerze QNAP NAS, zachowując wszystkie istniejące dane i konfiguracje.

Specyfikacja techniczna

Procesor Intel® Pentium G5400T 2-core 3.1 GHz Processor
Architektura procesora 64-bitowy x86
Procesory graficzne Intel® UHD Graphics 610
Koprocesor arytmetyczny FPU Tak
Mechanizm szyfrowania (AES-NI)
Transkodowanie wspomagane sprzętowo Tak
Pamięć systemowa 4 GB SODIMM DDR4 (2 x 2 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 32 GB (2 x 16 GB)
Gniazdo pamięci 2 x SO-DIMM DDR4
Pamięć flash 4 GB (ochrona systemu operacyjnego przed podwójnych rozruchem)
Wnęka dysków 4 dyski 3,5-calowe
Kompatybilność dysków 3,5-calowe wnęki: 3,5-calowe dyski twarde SATA 2,5-calowe dyski twarde SATA 2,5-calowe dyski SSD SATA
Wymieniany podczas pracy Tak
Gniazdo dysku M.2 SSD 2 gniazda M.2 2280 PCIe Gen3 x2
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD Tak
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 2
Port 10 Gigabit sieci Ethernet 1 x 10GBASE-T (10G/5G/2,5G/1G/100M)
Ramka Jumbo Tak
Port Thunderbolt 2
Gniazdo PCIe 2 Gniazdo 1: PCIe Gen3 x16 (procesor) Gniazdo 2: PCIe Gen3 x4 (PCH) Gniazdo 1 jest fabrycznie instalowane z kartą Thunderbolt 3
Port USB 3.0 1
Port USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) 2 gniazda typu C USB 3.1 Gen2 5V/3A 10 Gb/s 2 gniazda typu A USB 3.1 Gen2 5V/1A 10 Gb/s
Czujnik podczerwieni (QNAP RM-IR004 & MCE)
Wyjście HDMI 1, HDMI 2.0 (rozdzielczość do 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz)
Wejście audio 1 gniazdo wejścia mikrofonu 3,5 mm
Wyjście audio głośnik, wyjście liniowe 3,5 mm
Kształt Tower
Wskaźniki LED HDD 1-4, stan, LAN, port USB, port M.2
Wyświetlacz LCD/przycisk Tak
Przyciski Zasilanie, Reset, Kopiowanie USB
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 188,2 × 199,3 × 279,6 mm
Waga (netto) 5,4 kg
Waga (brutto) 7,01 kg
Temperatura robocza 0-40 °C
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C
Zasilacz 250 W, 100-240 V
Pobór mocy: Tryb uśpienia HDD 24,14 W
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 37,32 W z całkowicie zapełnionymi dyskami WD10EFRX
Wentylator System: 1 wentylatory 12 cm (12 V DC) Procesor: 2 wentylatory 6 cm
Poziom dźwięku 28,1 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Polecenia głosowe lub brzęczyk
Złącze bezpieczeństwa Kensington Tak

Operating System QTS 4.4.0 (embedded Linux)
Supported Client Operating Systems Apple Mac OS 10.7 or later Linux and UNIX Microsoft Windows 7, 8, and 10 Microsoft Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2 and 2016
Supported Browsers Apple Safari 7 or later Google Chrome Microsoft Internet Explorer 10 or later Mozilla Firefox
Supported Languages Chinese (traditional and simplified), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Thai, and Turkish
Supported File Systems Internal hard drive (EXT4) External hard drive (EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+, and exFAT) Note: To use exFat you must purchase an exFAT driver license from License Center.
Network & Virtual Switch TCP/IP: Dual stack (IPv4 and IPv6) Jumbo frame Port trunking(Link aggregation) failover Load balancing DHCP server and client RADVD USB Wi-Fi adapter Note: This feature does not support ad hoc networks because of security considerations. Virtual switch Network Address Translation (NAT) Spanning Tree Protocol (STP) Thunderbolt to Ethernet converter (T2E) Software-Defined Switch mode Static Route NCSI (Network Connectivity Status Indicator) DDNS settings (Customize & Multiple Service) Show less...
Web Server HTTP/HTTPS Connections Supports WebDAV Connection Supports Virtual Host (Max: 32) Importable SSL Certificate
Security Network access protection with auto-blocking (SSH, Telnet, HTTP(S), FTP, CIFS/SMB, and AFP) Host access control for shared folders (CIFS/SMB) AES 256-bit folder-based and volume-based encryptions which are validated by FIPS 140-2 CAVP (Cryptographic Algorithm Validation Program) 256-bit external drive encryption (AES) Importing of SSL certificates from Let's Encrypt Instant alerts through email, SMS, push service, audio, and LCD panel Note: Voice alerts are only available for models that have built-in speakers. 2-step verification Show less...
Storage Management Supported RAID types 4-bay: RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD, Single RAID Hot Spare and Global Hot Spare RAID Rebuild Speed Customization Online RAID capacity expansion Online RAID level migration SSD RAID Over-provisioning Note: RAID 0 and JBOD Data RAID does not support Over-provisioning. SSD RAID Performance evaluation (with SSD Profiling Tool) Bitmap support Disk auto S.M.A.R.T. data migration Disk bad block scan and S.M.A.R.T test. Disk bad block recovery Disk secure data erase IronWolf Health Management Storage pools Qtier™ Data Tiering Technology Automatic or scheduled data tiering IO-aware auto tiering Shared folder tiering on demand Flexible volumes and LUNs with thin provisioning and space reclaiming Online volume expansion Volume type convert Volume shrink Storage space utilization Snapshots Volume and LUN snapshots Snapshot Dashboard Snapshot Manager Snapshot local restore and revert Snapshot Clone Snapshot Replica and Snapshot Vault Snapshot remote restore and revert Unified Snapshot Directory Support for Windows Previous Versions (CIFS/SMB) Snapshot Agent for Microsoft Windows and VMware vSphere Storage expansion using QNAP expansion units JBOD enclosure roaming SSD read-only and read-write cache SSD write-only cache Note: SSD Cache support Single, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 configuration. The maximum cache size depends on installed memory. Show less...
iSCSI (IP SAN) iSCSI targets with multiple LUNs per target Note: The maximum number of targets is 256. LUN mapping and masking Online LUN capacity expansion SPC-3 persistent reservation MPIO & MC/S iSCSI Extensions for RDMA (iSER) with VMware ESXi Note: This feature requires an Intel or AMD-based NAS with a PCIe slot, and a compatible Mellanox network card. iSCSI LUN backup, one-time snapshot, and restoration Virtual disks using iSCSI initiator Note: The maximum number of virtual disks is eight. Stack chaining master
Notification Center Added support for sending notifications via SMS providers, including Nexmo, Twilio, and Clickatell. Added Outlook as an SMTP service option. Added support for sending notifications via instant messaging applications, including Skype and Facebook Messenger. Added support for Overview and History in Notification Center. Added support for 23 languages for notification messages. Added support for creating custom notification rules to specify notification criteria, including application categories, severity levels, and keywords. Delivery method and message recipient settings are now more flexible. Added support for creating multiple notification rules at the same time. Added support for sending notifications for a single system event.
Power Management Wake-on-LAN (WoL) IPMI Management Module [x89] Standby mode for internal drives Scheduled power on and off Automatic power on after power recovery USB and network UPS support with SNMP management
Access Rights Management Multiple user creation User data importing and exporting User quota management Local user access control (AFP, CIFS/SMB, FTP, and WebDAV) Application access control (File Station, Music Station, Photo Station, and Video Station) Subfolder permissions (AFP, CIFS/SMB, FTP, and File Station)
Domain Authentication Microsoft Active Directory (AD) and domain controller support LDAP server and client Domain user login (AFP, CIFS/SMB, FTP, and File Station)
myQNAPcloud Free host name registration (DDNS) Optional myQNAPcloud SSL certificates (DDNS) Auto router configuration using UPnP Web-based file manager with HTTPS 2048-bit encryption CloudLink for remote access without complex router setup
Qsync File syncing across multiple devices with SSL secure connection Selective synchronization for specific folders or subfolders Team folders as file center for better collaboration File sharing using email links Policy settings for conflicting files and file type filter Version control for a maximum of 64 versions Unified privilege and configuration management Central configuration mode Remote erase and restore Qsync client support platform: Windows, Mac, Ubuntu and Android
Resource Monitor Monitoring of NAS system resources such as CPU, memory and network Monitoring of NAS storage resources such as volumes, RAID, and disk activity Monitoring of NAS application resource use Creation of extra swap space when SSDs are installed
Helpdesk Reporting of issues to the QNAP support team, with automatic collection of system information Remote connection between QNAP support engineers and NAS for issue resolution (with user permission)
Web Administration Multi-window, multitasking system management Smart toolbar and dashboard for system status display SNMP versions 2 and 3 Resource monitor Network recycle bin Recover files deleted using AFP, CIFS/SMB, and File Station Automatic cleanup File type filter Comprehensive logs (events and connections) Syslog server and client Backup and restoration of system settings Qmanager: Mobile application for remote system monitoring and management Qboost
File Server File sharing across Windows, Mac, and Linux/UNIX Microsoft networking Windows ACL Advanced folder permissions (AFP, CIFS/SMB, and FTP) Shared folder aggregation (CIFS/SMB)
FTP Server FTP over SSL/TLS (explicit) FXP support
File Station Cloud drive mounting for Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Microsoft OneDrive for Business, HiDrive, Amazon Cloud Drive, Yandex Disk and Box Remote shared folder mounting (CIFS/SMB, FTP, and WebDAV) Document viewing using Office Online, Google Docs, and Chrome extension Microsoft Office file editing using Google Docs, Sheets, and Slides ISO file mounting (maximum: 256 ISO files) Mount smart phones as external storage Read access for compatible optical disc drives Read access for compatible smartphones (MTP) Download and upload link sharing File dragging and dropping (Chrome and Firefox) Photos, video, and music preview and playback with hardware-accelerated transcoding File compression (ZIP and 7z) Download link creation and sending for publicly shared files, with expiration date and password protection Subtitle display (SRT and UTF-8) Video seeking during on-the-fly transcoding video playback Slideshow playback in media viewer Convert image files to pdf by "Image2PDF" integration Qfile: Mobile app for file browsing and management
Qfiling Auto filing Recipe function Archiving through iSCSI, USB, DVD and remote NAS Advanced settings Source File Filters File Editing File deletion Data integrity check File conflict policy Note: This feature is supported by all QNAP NAS devices with at least 2 GB of memory (excluding the TAS series)
Transcode Management Video transcoding (240p, 360p, 480p, 720p and 1080p resolution) Automatic video transcoding for watched folders Hardware-accelerated transcoding Embed subtitles into videos for background transcoding
Hybrid Backup Sync Cloud storage backup to Amazon Glacier, Amazon S3, Azure Storage, Google Cloud Storage, HKT Object Storage, OpenStack Swift, WebDAV Cloud storage syncing with Alibaba Cloud, Amazon Drive, Amazon S3, BackBlaze B2, Box, Dropbox, OneDrive, Google Drive, HiDrive, hubiC, OneDrive, OneDrive For Business, ShareFile, Yandex.Disk RTRR server & client with bandwidth control Rsync server with download bandwidth control Remote server syncing (CIFS/SMB, FTP, Rsync, and RTRR) Scheduled backup to local and remote storage spaces Backup versioning (RTRR) Encryption, compression, and file filters Centralized management for backup, restoration, and sync jobs Support for Apple Time Machine Data backup to multiple external storage devices Desktop backup with QNAP NetBak Replicator for Windows Support for the following third-party backup software: Veeam Backup & Replication, Acronis True Image, Arcserve Backup, Retrospect, Nakivo Backup & Replication, and Veritas Backup Exec
Photo Station Photo organization by thumbnail, list, timeline, or folder Virtual and smart albums Validity control for album sharing Photo tagging with text, colors, and ratings Slideshows with background music and transition effects Photo geotagging and display on Google Maps Photo uploading to Picasa, Flickr, and Weibo Album configuration backup and restoration Advanced folder permissions Support for domain users Photo Station Extension: Supports face detection and PDF to image Note: This feature is only available on x86-based NAS models. Qphoto: Mobile application for online browsing and sharing
Music Station Music playing and sharing through web browsers Music streaming to multiple devices Changing of album covers through Google search or by uploading photos Internet radio (MP3) Eight music alarms Switching between spotlight mode and manage mode Advanced search Scrolling lyrics Qmusic: Mobile application for music streaming and management
iTunes Server Audio and video sharing for Windows & Mac iTunes
Video Station Video organization by thumbnail, list, timeline, or folder Virtual and smart collections Video tagging with text, colors, and ratings Video link sharing through social media and email Movie information and poster display from Internet sources or user-uploaded files Subtitle display (SRT, ASS, SSA) Subtitle search and downloading Subtitle file importing Subtitle display style adjustment Playback speed adjustment Direct video streaming for certain file formats Facebook login Advanced folder permissions Support for LDAP users Video uploading to YouTube and Youku Multi-zone video display Video-seeking support for video playback during on-the-fly transcoding Qvideo: Mobile application for online video browsing and management
Virtualization Station Virtual machine creation (Windows, Linux, Unix, and Android) Virtual machine importing, exporting, cloning, snapshot capturing, backup, and restoration Console display using HDMI output (QVM) HTML5-based shared remote console Various networking modes using virtual switches GPU pass-through using additional discrete cards
Container Station Support for LXC and Docker Application downloading from the built-in Docker Hub Registry One-click installation Container importing and exporting Console mode Three networking modes (Note: Docker containers support Bridge, NAT, and Host mode. Linux containers (LXC) support only NAT.) Auto-start containers Docker certificate downloading Private registry addition Application repository for switching to any repository on GitHub.com
Qsirch Full-text search Data distribution using a bar chart Previews for photos, music, videos, PDFs, Gmail, and others Advanced search operators and search scope Customized search filters with included or excluded conditions Related files suggestion in Viewer Search Chrome, Firefox and Safari extension
QVR Pro Free 8 built-in camera channels for all models Expandable up to 128 camera channels (QVR Pro Gold license required) Note: The maximum number of channels supported varies by NAS model, network configuration, and camera settings. For more information, visit https://www.qnap.com/go/qvr-nas-selector. Support for using QVR Pro as the motion detector Camera management across different networks Pre-allocation of dedicated recording spaces User-defined trigger events and corresponding actions Data sources paired with cameras for quick search Network interfaces assigned to each camera for recording sessions Support for RTSP and WebRTC Support for exporting and importing camera connection information as CSV files Integration with QVR Pro Client for viewing live and recorded surveillance videos Daily auto backup for QVR Pro configuration files Support for importing recordings Support for recording H.264 camera video streams
QVR Pro Client (Desktop) Instant switch between Live and Playback modes Dynamic and adjustable layouts for camera and E-map views Qdewarp technique for dewarping fisheye and 360-degree cameras Region of interest for each channel Support for adding and editing cameras on QVR Pro Client Hardware acceleration for fisheye cameras Video wall (up to 8 monitors) Hardware acceleration on Windows, Mac, Ubuntu, and HybridDesk Station Multithreaded decoding Synchronized video playback Support for specifying exported recordings on the timeline Virtual keyboard (for HybridDesk Station version) Support for playing back recordings on deleted channels Notification messages for changes in system time zone on QVR Pro Server dashboard (when connected to QVR Center) Playback control via the keyboard (space and arrow keys) Support for displaying camera locations and event notifications on e-maps Support for selecting the format of export files Support for 2-step verification Cross-platform support: Windows, macOS, Ubuntu, QNAP HybridDesk Station
QVR Pro Client (Mobile) Instant switch between Live and Playback modes Cross-platform support: Android and iOS Various advanced monitoring options, including sequential mode, PTZ control, auto cruising, and preset point control Support for receiving Instant push notifications Support for displaying camera locations on e-maps Server dashboard that displays NAS information, camera status, and recording space status.
QVR Center Support for managing up to 128 QVR Pro servers (QVR Pro Gold license required) Statistical graphics for visualizing event data Log management for all added servers Integration with QVR Pro Client for central monitoring across multiple servers Centralized views using cameras from multiple servers Backward compatibility with Surveillance Station and VioStor NVR
QVR Guard Failover solution designed for QVR Pro to ensure server availability Viewing task details during the failover period Automatic switch between Standby and Takeover modes based on the QVR Pro server status
QVR Pro CamPack Support for more camera manufacturers and models Note: To download the Camera Package, go to QVR Pro Plug-in Center.
QUSBCam2 Support for configuring USB webcams as ONVIF IP cameras (remotely manageable) Support for monitoring live views (no other apps required) Support for RTSP
Surveillance Station Support for up to 5,000 IP cameras 8 free camera licenses Note: Surveillance Station supports a free 8 and maximum of 80 camera channels. To add more camera channels, you need to purchase licenses from the QNAP License Store. Instant playback for recent surveillance events Visual options for e-maps Playback speed control Supporting for displaying preview snapshots on the timeline Intelligent video analytics (IVA) for advanced video searching Surveillance client designed for macOS Mobile surveillance application (Vmobile) for iOS and Android Mobile recording application (Vcam) for iOS and Android
QVPN Service VPN server Friendly graphical overview page. Secure remote access with PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN, QBelt(QNAP proprietary) protocol. Support for a maximum of 100 clients. Support public/ NAS default/ manually DNS server. Support manually assign/auto detect/none outgoing network interface. Support privilege settings for domain/Local users. VPN client Support PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN, QBelt(QNAP proprietary) protocol. Support using VPN as a NAS default gateway. Support connection log check. Support utility and Mobile apps for Windows, Mac, iOS, Android.
DLNA Server Support for DLNA/UPnP TVs and players such as PlayStation 4 and Xbox One Support for CUE indexing file for APE and FLAC
Q'center (NAS CMS) Monitoring of multiple NAS devices Utilization history reports Unified configuration management Monitoring of NAS devices behind NAT routers with Connect to Q'center Note: The application is available in the App Center and in virtual appliance marketplaces (VMware vSphere ESXi and Microsoft Hyper-V).
OceanKTV YouTube video streaming Sorting by artist, language, and favorites Effects such as tuning echo, key, and applause Playlist control with a mobile application Support for keyboard and remote control (RM-IR002 and RM-IR004) Note: Microphones are not included.
Qfinder Pro QNAP NAS location on the same local network NAS shared folder mounting Basic setting configuration (firmware, SMTP server, and network settings) Direct connection with Thunderbolt Storage Plug & Connect (Windows only) Creation and mapping of NAS shared folders Creation of and connection to iSCSI targets and LUNs Media upload (Windows only) Media file upload to the NAS Automatic creation of thumbnails or transcoding of videos using the computer
App Center Official and community software add-ons Automatic updates and notifications for new versions Repository for imported third-party content User-specified volume for storing applications
AirPlay & Chromecast Video, photo and music streaming to Apple TV or Chromecast using the following: NAS applications: File Station, Music Station, Photo Station, and Video Station Mobile applications: Qfile, Qmusic, Qphoto, and Qvideo Note: You must install the Media Streaming add-on from App Center.
Download Station PC-less downloads (BitTorrent, FlashGet, FTP/FTPS, HTTP/HTTPS, QQDL, and Thunder) Note: The application supports a maximum of 500 tasks. The maximum number of concurrent downloads for Intel and AMD x86-based NAS devices is 90 (30 BT/PT, 30 HTTP, 30 FTP) The maximum number of concurrent downloads for ARM-based NAS devices is 30 (10 BT/PT, 10 HTTP, 10 FTP) BitTorrent: Support for search, magnet links, private trackers, and proxy Scheduled download and bandwidth control RSS subscription and download (broadcatching) Support for add-ons that extend download functionality Qget: Mobile application for download browsing and management
Notes Station 3 Insert Evernote Notes in Notes Station 3 Enable Embedding YouTube video into Notes Table creation using the insert table editor
HD (HybridDesk) Station Photo, video, and music playback on TV through HDMI Support for Chrome and Firefox Support for international keyboards and mouse input User login permissions Note: The decoding capability of the CPU and graphics card may affect playback of some video files.
Linux Station Usage of the NAS as a Linux-based computer Support for Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04 and Ubuntu Kylin 16.04 Application downloading and usage from the Ubuntu Software Center Remote desktop for remote monitoring and accessing of Ubuntu
Qcontactz One-way scheduled sync of contacts from multiple Google accounts Contact importing from CSV or vCard 3.0 files Contact exporting to CSV or vCard 3.0 files Duplicate contact searching and merging Contact management: Groups, favorites, lock, search, delete and restore Support for Android and iOS
IFTTT Agent Daily task automation Social media data archiving File synchronization between the NAS and various cloud services System event notifications on Line, Skype, Gmail, and mobile phones Music playback on Music Station using Amazon Echo voice commands Usage of motion detection sensors as trigger for camera recording on Surveillance Station
General Notes Designs and specifications are subject to change without notice. Some features may vary by model. QTS does not support DRM content and some IPv6 services. Some data encryption features may be unavailable because of country-specific legislative restrictions.
Deprecated Features The following features are deprecated but will continue to function until completely removed in a future release. QNAP recommends planning now for the future removal of support. Telnet Support for wireless ad hoc networks
QIoT Suite Lite Launch your IoT application with the shortest time and least human force Supports multiple protocols (MQTT, HTTP and CoAP) and dashboards, and allows for the quick connection of development boards along with multiple sensors The graphical rules engine provides drag-and-drop blocks with connection nodes, making it flexible to form a workflow The customizable dashboard offers great advantages to help monitor important information of connected IoT devices. Joint benefits from private & public clouds
AWS Greengrass Respond to Local Events in Near Real-time Operate Offline Secure Communication Simplified Device Programming with AWS Lambda Reduce the Cost of Running IoT Applications
QRM+ Centralized Remote Management solution designed for IT Teams in every industry relying on networked computing devices. Remote Management of Windows, Linux and IPMI compatible devices Offers you threshold based alerts to fix performance problems before they impact your users, applications and the business. Supports many active monitors like CPU Utilization, Memory Utilization, Disk Utilization, CPU Temperature, CPU Fan speed, and many more, giving complete visibility for administrators across all the mission critical computing devices. Enable you to benefit from higher productivity, better collaboration and faster recovery from device downtime or system performance Support Android mobile app
Security Counselor Multiple Security Policies (Basic/Intermediate/Advanced/Custom). Checks NAS settings for security weaknesses. Integrates with existing anti-virus services. Integrates with existing anti-malware services. Integrates with the Security Advisory service.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci