• SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS QNAP TS-883XU-E2124-8G

Brak towaru
15751.37
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 13 kg
Zostaw telefon

SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS QNAP TS-883XU-E2124-8G

Najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy

  • Procesor Intel® Xeon® E, ponadprzeciętna wydajność
  • Pamięć ECC zapewnia niezawodność, chroniąc dane przed uszkodzeniem
  • Podwójna łączność 10GbE pozwala na optymalizację wysokiej prędkości przesyłu danych i wirtualizację VMware z iSER
  • Wysoka liczba operacji wejścia/wyjścia dzięki możliwości rozbudowy kartami PCIe
  • Pamięć podręczna SSD i Qtier zapewniają wydajność pamięci masowej zoptymalizowaną pod kątem nieprzerwanego działania
  • Do 128 kanałów monitoringu w QVR Pro, zapewniających skuteczne zabezpieczenia za pośrednictwem monitoringu
  • Kompleksowe planowanie kopii zapasowej
  • Pełna kontrola stanu systemu i bezpieczeństwa danych
  • Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

Przeznaczenie

Serwer Enterprise NAS o nazwie TS-883XU z procesorem Intel® Xeon® E i pamięcią 64 GB DDR4 ECC (ang. Error Correcting Code) zapewnia niezawodność i wydajność klasy serwerowej. Model jest wyposażony w kontrolery Mellanox® ConnectX®-4 Lx 10GbE, które nie tylko spełniają potrzeby zastosowań wymagających dużej przepustowości, ale także obsługują iSER, umożliwiając odciążenie procesora podczas wymagających zadań, i zwiększając wydajność wirtualizacji. Natomiast rozszerzenia PCIe umożliwiają instalację kart graficznych w celu usprawnienia zastosowań w zakresie monitoringu, wirtualizacji i sztucznej inteligencji. Ukierunkowany na wydajność model TS-883XU zapewnia zaawansowane funkcje przygotowane specjalnie dla przedsiębiorstw, w tym programową, dodatkową nadmiarową alokację SSD, softwarowo definiowane sieci i wirtualny przełącznik oraz wiele innych.

Przeznaczenie

Pamięć DDR4 ECC wykrywa, a następnie poprawia jednobitowe błędy pamięci, wykazując wysoki poziom niezawodności na potrzeby krytycznych zastosowań.

Dwa porty 10GbE SFP+ SmartNIC z obsługą iSER przyspieszającą udostępnianie dużych plików, duże transfery danych i wirtualizacje VMware.

Możliwość rozbudowy PCIe umożliwia zwiększenie wydajności aplikacji przez stosowanie kart graficznych lub kart 40GbE/25GbE/10GbE.

Obsługa wirtualizacji VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® i Windows Server® 2016 z gwarancją niezawodności i oszczędności kosztów.

Programowa dodatkowa, nadmiarowa alokacja SSD przeciwdziała wzmożonemu zapisowi i optymalizuje prędkość swobodnego zapisu na dysku SSD w przypadku aplikacji wymagających IOPS.

Kompleksowe zarządzanie zabezpieczeniami, poprzez zapewnienie portalu bezpieczeństwa dla serwera NAS i aktualnych informacje o stanie NAS.

Procesor Intel® Xeon® E, ponadprzeciętna wydajność

Model TS-883XU jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Xeon® E-2124 o taktowaniu 3,3 GHz (zwiększanym do 4,3 GHz) oraz pamięć 8 GB DDR4 ECC (z możliwością rozbudowy do 64 GB), zapewniając biznesowym środowiskom IT wydajność klasy serwerowej, niezawodność i odporność w ekonomicznym rozwiązaniu NAS. Oprócz 4 portów gigabitowych RJ45 LAN, model TS-883XU jest wyposażony w dwa porty 10GbE SFP+ SmartNIC LAN, zapewniające znaczne zwiększenie wydajności.

Procesor Intel® Xeon® E, ponadprzeciętna wydajność

Pamięć ECC zapewnia niezawodność, chroniąc dane przed uszkodzeniem

Model TS-883XU, wyposażony w procesor Intel® Xeon® E, korzysta z pamięci ECC, która może wykrywać i na bieżąco korygować pojawiające się jednobitowe błędy pamięci, zapobiegając przestojom i utracie danych, aby zapewniać nieustanne działanie serwera ważne podczas realizacji ważnych zadań. Model TS-883XU obsługuje dwukanałowe pamięci DDR4 i cztery gniazda Long-DIMM. W przypadku stosowania par modułów pamięci model TS-883XU może wykorzystywać możliwości dwukanałowej architektury w celu zwiększenia wydajności. Można także dostosować konfigurację pamięci (obsługa pamięci RAM do 64 GB) modelu TS-883XU w celu zwiększenia wydajności, aby obsługiwać dynamicznie zmieniające się obciążenia pracą np. w zakresie wirtualizacji.

Pamięć ECC zapewnia niezawodność, chroniąc dane przed uszkodzeniem
Podwójna łączność 10GbE pozwala na optymalizację wysokiej prędkości przesyłu danych i wirtualizację VMware z iSER

Podwójna łączność 10GbE pozwala na optymalizację wysokiej prędkości przesyłu danych i wirtualizację VMware z iSER

Model TS-883XU zapewnia dwa porty 10GbE SFP+, które korzystają z kontrolera Mellanox® ConnectX®-4 Lx SmartNIC. Obsługują one rozszerzenia iSCSI dla protokołu RDMA (iSER), umożliwiając danym pomijanie standardowych sterowników sieciowych, warstwę gniazda i bezpośrednie przechodzenie do buforów pamięci serwera ESXi i pamięci masowej. Kiedy zarówno serwer VMware®, jak i TS-883XU obsługują iSER, wydajność odczytu/zapisu losowego może zostać zwiększona do 60%, a opóźnienie zmniejszone do 50%, zapewniając istotne narzędzie do optymalizacji zastosowań w zakresie wirtualizacji.

Wysoka liczba operacji wejścia/wyjścia dzięki możliwości rozbudowy kartami PCIe

Model TS-883XU jest wyposażony w 4 gniazda PCIe, umożliwiających korzystanie z różnych kart rozszerzeń na potrzeby zwiększania potencjału aplikacji.

Możliwość zwiększenia mocy obliczeniowej GPU przy użyciu kart graficznych

Karty graficzne są zoptymalizowane do obliczeń graficznych i transformacji. Model TS-883XU zapewnia gniazda PCIe do instalacji karty graficznej AMD Radeon™ lub NVIDIA® w celu usprawnienia uczenia maszynowego AI obejmującego duże ilości danych, zapewniając jednocześnie korzyści dla przetwarzania obrazów i wydajność maszyny wirtualnej (za pośrednictwem GPU passthrough).

Pamięć podręczna SSD i Qtier zapewniają wydajność pamięci masowej zoptymalizowaną pod kątem nieprzerwanego działania

Technologia automatycznego pozycjonowania Qtier™ w modelu TS-883XU umożliwia organizacjom skupienie się na zakupie tylko potrzebnej im liczby dysków SSD, i uzyskanie najwyższej wartości/wydajności oraz optymalnego działania pamięci masowej do przechowywania danych i ich udostępniania.

Możliwość zwiększania prędkości uzyskiwania dostępu do losowych danych dzięki pamięci podręcznej SSD

Pamięć podręczna SSD zwiększa wydajność IOPS i redukuje opóźnienia w przypadku woluminów pamięci masowej. Jest idealna do zastosowań wymagających IOPS (w tym baz danych i wirtualizacji) i może znacznie usprawnić ogólne przepływy danych. Model TS-883XU obsługuje także pamięć podręczną SSD służącą tylko do zapisu, znacznie usprawniając zastosowania wymagające intensywnego zapisywania, a także pamięć podręczną RAID 5/6 SSD, zwiększającą wydajność i pojemność pamięci podręcznej.

Maksymalizacja wartości dysków SSD dzięki technologii Qtier

Technologia Qtier™ usprawnia model TS-883XU przy użyciu funkcji automatycznego poziomowania, które pomaga nieustannie optymalizować wydajność pamięci masowej, poprzez automatyczne przenoszenie danych pomiędzy 2,5-calowymi dyskami SSD oraz wysokiej pojemności dyskami twardymi, w oparciu o częstotliwość dostępu do danych. Technologia Qtier™ 2.0 zapewnia wiedzę o wejściu/wyjściu, która wzbogaca pozycjonowaną pamięć masową SSD o podobną do pamięci podręcznej zastrzeżoną przestrzeń w celu obsługi zwiększonej liczby operacji wejścia/wyjścia w czasie rzeczywistym, maksymalnie zwiększając korzyści dysków SSD.

Pamięć podręczna SSD i Qtier zapewniają wydajność pamięci masowej zoptymalizowaną pod kątem nieprzerwanego działania

Kopia zapasowa w wielu chmurach, deduplikacja danych, błyskawiczne przywracanie i elastyczna synchronizacja

HBS 3 łączy funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji w jednej aplikacji QTS umożliwiającej łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii. Dzięki technologii QuDedup, która pozwala deduplikować dane u źródła, wydajność wielu wersji kopii zapasowych w docelowej pamięci masowej znacznie się zwiększa, jednocześnie optymalizując wykorzystanie pamięci masowej.

QNAP NAS jako pamięć masowa zintegrowana w chmurze z systemami do przechowywania obiektów

Mimo że korzyści z publicznych usług w chmurze są dobrze znane, wiele organizacji nadal ma obawy dotyczące możliwości zarządzania i wąskich gardeł przepustowości. Firma QNAP wprowadza usługę bramy pamięci masowej w chmurze opartej na blokach VJBOD Cloud, która umożliwia mapowanie obiektów w chmurze na serwerze QNAP NAS jako woluminów chmury lub jednostek LUN*, zapewniając elastyczną opcję przechowywania lokalnych aplikacji, nadmiarowych danych lub zabezpieczenia kopii zapasowych. Ponadto lokalna pamięć podręczna zmniejsza obawy o prędkość dostępu i zapewnia prędkość dostępu zbliżoną do prędkości sieci LAN. VJBOD Cloud, oferująca możliwość rozbudowy, wysoką wydajność i łatwe zarządzanie, zapewnia nowy poziom doświadczeń pamięci masowej zintegrowanej w chmurze!

Brama chmury plikowej HybridMount

Aplikacja HybridMount perfekcyjnie integruje NAS z popularnymi usługami chmury i zapewnia dostęp do chmury z niewielkimi opóźnieniami przy użyciu lokalnego buforowania. Serwer NAS o ograniczonej pojemności może łatwo montować pamięć masową w chmurze, aby potencjalnie uzyskać niemal nieograniczoną przestrzeń. Bez względu na to, z jaką pamięcią w chmurze serwer NAS nawiąże połączenie, możesz wygodnie korzystać z aplikacji QTS do zarządzania plikami i ich edytowania, oraz z aplikacji multimedialnych. Pojemność chmury można w razie potrzeby elastycznie rozszerzyć, zwiększając możliwości rozbudowy pamięci masowej.

QuMagie Zapisywanie zdjęć i ich automatyczne organizowanie na urządzeniu QNAP NAS

QuMagie to najnowsza generacja aplikacji Photo Station. Wyposażona w uproszczony interfejs użytkownika, wbudowaną funkcję przewijania linii czasu, zintegrowaną funkcję organizowania zdjęć w oparciu o sztuczną inteligencję, personalizowane okładki folderów i zaawansowane narzędzie wyszukiwania, aplikacja QuMagie zapewnia doskonałe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i ich udostępniania.

Stwórz ekonomiczne środowisko Fibre Channel SAN

Popularne urządzenia Fibre Channel SAN (Storage Area Networks) są zazwyczaj drogie. Teraz masz dostęp do bardziej przystępnych cenowo opcji, dzięki którym w łatwy sposób dodasz NAS do środowiska SAN. Po zainstalowaniu karty Marvell®, ATTO® lub QNAP Fibre Channel w urządzeniu TS-883XU można skonfigurować miejsce docelowe Fibre Channel przy użyciu iSCSI i aplikacji Fibre Channel, i dzięki temu korzystać z wielu funkcji serwera QNAP NAS, w tym funkcji ochrony z użyciem migawek, technologii Qtier™, przyspieszania z użyciem pamięci podręcznej SSD i wielu innych. Ponadto funkcje Maskowania LUN i Powiązania portów zapewniają dodatkowy poziom zabezpieczenia posiadanych danych.

Do 128 kanałów monitoringu w QVR Pro, zapewniających skuteczne zabezpieczenia za pośrednictwem monitoringu

Do 128 kanałów monitoringu w QVR Pro, zapewniających skuteczne zabezpieczenia za pośrednictwem monitoringu

Model TS-883XU obsługuje rozwiązanie QVR Pro do monitoringu z 8 kanałami niewymagającymi licencji do monitoringu, które można rozszerzyć do 128 kanałów* z możliwością zakupu dodatkowej licencji na kanały w celu poszerzenia zakresu wdrażania zabezpieczeń. QVR Pro obsługuje ponad 5000 kamer IP, w tym wszystkie dostępne na rynku standardowe kamery typu rybie oko. W celu wykorzystania w pełni potencjału kamer typu rybie oko dostępne są bardziej zaawansowane funkcje; w tym funkcja umożliwiająca jednoczesne wyświetlanie jednego obrazu z kamery typu rybie oko w dziewięciu kanałach z różnych perspektyw oraz funkcja dekodowania z przyspieszeniem sprzętowym i obsługą wielu platform dla obrazów z kamery typu rybie oko. QVR Pro zapewnia wyższą wydajność monitoringu, zwiększając bezpieczeństwo, a jednocześnie oferując elastyczne wdrażanie i oszczędności finansowe.

*Maksymalna liczba obsługiwanych kanałów różni się w zależności od wybranego modelu NAS, konfiguracji sieci oraz ustawień kamery. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.qnap.com/go/qvr-nas-selector

Możliwość elastycznego przydzielania fizycznych i wirtualnych zasobów sieciowych, aby upraszczać wdrażanie sieci

Aplikacja Sieć i przełącznik wirtualny umożliwia korzystanie z ograniczonych fizycznych zasobów sieciowych na potrzeby nieograniczonych zastosowań wirtualnych i centralnego zarządzania całą strukturą sieciową przy użyciu znakomicie zwizualizowanej mapy topologii sieci. Elastyczne zarządzanie umożliwia reorganizację połączeń sieci fizycznych i wirtualnych z większą łatwością, aby móc przydzielać odpowiednie zasoby sieci do modelu TS-883XU, maszyn wirtualnych i kontenerów, w zależności od potrzeb. Wdrożenie sieci jest znacznie uproszone, a wydajność zarządzania siecią zwiększona.

Możliwość elastycznego przydzielania fizycznych i wirtualnych zasobów sieciowych, aby upraszczać wdrażanie sieci

Kompleksowe planowanie kopii zapasowej

TS-883XU zapewnia niezawodne i elastyczne rozwiązanie do przywracania kopii zapasowych i danych po awarii w celu zapewnienia wsparcia organizacjom w rutynowych pracach tworzenia kopii zapasowych tak, aby uzyskać oszczędność kosztów i wysoką wydajność.

Migawki dla woluminu i jednostki LUN

Migawki są niezbędne w celu ochrony danych NAS, a ponieważ są tworzone na poziomie bloku, stanowią niezawodną metodę ochrony danych w obliczu wzrastającego zagrożenia atakiem typu ransomware. Model TS-883XU obsługuje do 256 migawek na wolumin/jednostkę LUN, oraz do 1024 migawek na serwer

Hybrid Backup Sync

Łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB), umożliwiając łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii.

Kopie zapasowe VM

Dzięki wysokiej wydajności, potencjalnym możliwościom bardzo dużej pamięci masowej, zintegrowanym rozwiązaniom do wirtualizacji i obsłudze migawek, które zapisują stan systemu w dowolnym czasie model TS-883XU idealnie sprawdza się przy tworzeniu kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows i na komputerach Mac

Przy użyciu niewymagającego licencji narzędzia QNAP NetBak Replicator można tworzyć kopie zapasowe plików/przywracać pliki z komputerów z systemem Windows®. Aplikacja Time Machine® jest w pełni obsługiwana przez komputery Mac®.

Jednostki iSCSI LUN oparte na blokach: Idealny wybór dla pamięci masowej do wirtualizacji

Model TS-883XU obsługuje jednostki iSCSI LUN oparte na blokach, zapewniając bardziej niezawodne i izolowane środowisko niż jednostka LUN oparta na pliku. Model TS-883XU obsługuje VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® i Windows Server® 2016, zapewniając wysoką wydajność, niezawodność i ekonomiczne rozwiązanie pamięci masowej do środowisk wirtualizacji, jednocześnie obsługując VMware VAAI i Microsoft ODX w celu zwiększania wydajności przez odciążanie serwera ESXi i Hyper-V, a ponadto obsługuje dodatek QNAP vSphere Client i dostawcę QNAP SMI-S w celu zwiększenia efektywności operacyjnej i usprawnienia zarządzania wirtualizacją.

Jednostki iSCSI LUN oparte na blokach: Idealny wybór dla pamięci masowej do wirtualizacji
Pełna kontrola stanu systemu i bezpieczeństwa danych

Pełna kontrola stanu systemu i bezpieczeństwa danych

W otwartych środowiskach sieciowych dane na podłączonych urządzeniach mogą być narażone na włamania. Serwer TS-883XU zapewnia liczne opcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowany dostęp, blokowanie adresów IP, weryfikacja dwuetapowa itd. Aby usprawnić zarządzanie zabezpieczeniami, administratorzy mogą także kontrolować uprawnienia dostępu każdego użytkownika do poszczególnych folderów i korzystać z poniższych narzędzi.

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

QNAP zapewnia kilka sposobów rozbudowy pamięci masowej NAS w celu przechowania danych lub rozwoju firmy.

Zamontuj moduły rozszerzające

Możliwość podłączenia nawet ośmiu kart rozszerzeń REXP-1620U-RP, REXP-1220U-RP, lub innych kart rozszerzeń.

VJBOD

Użyj VJBOD (Virtual JBOD), aby zwiększyć pojemność pamięci zapasowej, korzystając z niewykorzystanej przestrzeni na innym serwerze QNAP NAS. Jako dyski lokalne można podłączyć do 8 serwerów QNAP NAS w urządzeniu TS-883XU.

Rozszerzaj pojemność systemu RAID

Dzięki wymianie podczas pracy dysków o mniejszej pojemności, serwer QNAP NAS może rosnąć wraz z rozwojem Twojej firmy.

Migruj do nowego NAS

Zainstaluj dyski twarde NAS na większym serwerze QNAP NAS, zachowując wszystkie istniejące dane i konfiguracje.

Więcej aplikacji zwiększających produktywność

Qsirch

Pełnotekstowa wyszukiwarka, która pomaga szybko wyszukać określone obrazy, utwory muzyczne, filmy, dokumenty i wiadomości e-mail przy użyciu słów kluczowych i kryteriów wyszukiwania.

QmailAgent

Umożliwia centralne zarządzanie i przełączanie pomiędzy różnymi kontami e-mail, tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail na serwerze NAS, a także zabezpieczenie poczty e-mail oraz prywatności danych.

Browser Station

Umożliwia zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarek NAS w celu uzyskania dostępu do zasobów lokalnej sieci LAN bez konieczności wykonywania złożonej konfiguracji VPN.

Specyfikacja techniczna

Procesor Czterordzeniowy procesor Intel® Xeon® E-2124 o taktowaniu 3,3 GHz (zwiększanym do 4,3 GHz)
Architektura procesora 64-bitowy x86
Koprocesor arytmetyczny FPU Tak
Mechanizm szyfrowania Tak (AES-NI)
Pamięć systemowa 8 GB UDIMM DDR4 ECC (2 x 4 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 64 GB (4 x 16 GB)
Gniazdo pamięci 4 x Long-DIMM DDR4
Pamięć flash 5 GB (ochrona systemu operacyjnego przed podwójnych rozruchem)
Wnęka dysków 8 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s
Kompatybilność dysków 3,5-calowe wnęki: 3,5-calowe dyski twarde SATA 2,5-calowe dyski twarde SATA 2,5-calowe dyski SSD SATA
Wymieniany podczas pracy Tak
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD Tak
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 4
Port 10 Gigabit sieci Ethernet 2 porty 10GbE SFP+ SmartNIC
Ramka Jumbo Tak
Gniazdo PCIe 4 Slot 1: PCIe Gen 2 x4 (PCH) Slot 2: PCIe Gen 3 x8 (CPU) Slot 3: PCIe Gen 3 x4 (CPU) Slot 4: PCIe Gen 3 x4 (CPU)Gniazdo 4 jest fabrycznie instalowane z kartą sieciową 10GbE
Port USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) 2 gniazda typu C USB 3.1 Gen2 5V/3A 10 Gb/s 4 gniazda typu A USB 3.1 Gen2 5V/1A 10 Gb/s
Kształt 2U do montażu stelażowego
Wskaźniki LED HDD 1-8, stan, LAN, stan gniazda rozszerzenia pamięci masowej
Przyciski Zasilanie, reset
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 88,3 × 482 × 562 mm
Waga (netto) 10,39 kg
Temperatura robocza 0-40 °C
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C
Zasilacz 350 W, 100-240 V
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 72,16 Wz całkowicie zapełnionymi dyskami
Wentylator System fan: 2 x 60mm, 12VDC
Poziom dźwięku 40,3 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk
Operating System QTS 4.3.5 (embedded Linux)
Supported Client Operating Systems Apple Mac OS 10.7 or later Linux and UNIX Microsoft Windows 7, 8, and 10 Microsoft Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2 and 2016
Supported Browsers Apple Safari 7 or later Google Chrome Microsoft Internet Explorer 10 or later Mozilla Firefox
Supported Languages Chinese (traditional and simplified), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Thai, and Turkish
Supported File Systems Internal hard drive (EXT4) External hard drive (EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+, and exFAT) Note: To use exFat you must purchase an exFAT driver license from License Center.
Network & Virtual Switch TCP/IP: Dual stack (IPv4 and IPv6) Jumbo frame Port trunking(Link aggregation) failover Load balancing DHCP server and client RADVD USB Wi-Fi adapter Note: This feature does not support ad hoc networks because of security considerations. Virtual switch Network Address Translation (NAT) Spanning Tree Protocol (STP) Software-Defined Switch mode Static Route NCSI (Network Connectivity Status Indicator) DDNS settings (Customize & Multiple Service )
Web Server HTTP/HTTPS Connections Supports WebDAV Connection Supports Virtual Host (Max: 32) Importable SSL Certificate
Security Network access protection with auto-blocking (SSH, Telnet, HTTP(S), FTP, CIFS/SMB, and AFP) Host access control for shared folders (CIFS/SMB) AES 256-bit folder-based and volume-based encryptions which are validated by FIPS 140-2 CAVP (Cryptographic Algorithm Validation Program) 256-bit external drive encryption (AES) Importing of SSL certificates from Let's Encrypt Instant alerts through email, SMS, push service, audio, 2-step verification
Storage Management Supported RAID types: RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60, JBOD, Single RAID Hot Spare and Global Hot Spare RAID Rebuild Speed Customization Online RAID capacity expansion Online RAID level migration SSD RAID Over-provisioning Note: RAID 0 and JBOD Data RAID does not support Over-provisioning. SSD RAID Performance evaluation (with SSD Profiling Tool) Bitmap support Disk auto S.M.A.R.T. data migration Disk bad block scan and S.M.A.R.T test. Disk bad block recovery Disk secure data erase Ironwolf Health Management Storage pools Qtier™ Data Tiering Technology Automatic or scheduled data tiering IO-aware auto tiering Shared folder tiering on demand Flexible volumes and LUNs with thin provisioning and space reclaiming Online volume expansion Volume type convert Volume shrink Storage space utilization Snapshots Volume and LUN snapshots Snapshot Dashboard Snapshot Manager Snapshot local restore and revert Snapshot Clone Snapshot Replica and Snapshot Vault Snapshot remote restore and revert Unified Snapshot Directory Support for Windows Previous Versions (CIFS/SMB) Snapshot Agent for Microsoft Windows and VMware vSphere Storage expansion using QNAP expansion units JBOD enclosure roaming SSD read-only and read-write cache SSD write-only cache Note: SSD Cache support Single, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 configuration. The maximum cache size depends on installed memory.
iSCSI (IP SAN) iSCSI targets with multiple LUNs per target Note: The maximum number of targets is 256. LUN mapping and masking Online LUN capacity expansion SPC-3 persistent reservation MPIO & MC/S iSCSI Extensions for RDMA (iSER) with VMware ESXi Note: This feature requires an Intel or AMD-based NAS with a PCIe slot, and a compatible Mellanox network card. iSCSI LUN backup, one-time snapshot, and restoration Virtual disks using iSCSI initiator Note: The maximum number of virtual disks is eight. Stack chaining master
Notification Center Added support for sending notifications via SMS providers, including Nexmo, Twilio, and Clickatell. Added Outlook as an SMTP service option. Added support for sending notifications via instant messaging applications, including Skype and Facebook Messenger. Added support for Overview and History in Notification Center. Added support for 23 languages for notification messages. Added support for creating custom notification rules to specify notification criteria, including application categories, severity levels, and keywords. Delivery method and message recipient settings are now more flexible. Added support for creating multiple notification rules at the same time. Added support for sending notifications for a single system event.
Power Management Wake-on-LAN (WoL) Standby mode for internal drives Scheduled power on and off Automatic power on after power recovery USB and network UPS support with SNMP management
Access Rights Management Multiple user creation User data importing and exporting User quota management Local user access control (AFP, CIFS/SMB, FTP, and WebDAV) Application access control (File Station, Music Station, Photo Station, and Video Station) Subfolder permissions (AFP, CIFS/SMB, FTP, and File Station)
Domain Authentication Microsoft Active Directory (AD) and domain controller support LDAP server and client Domain user login (AFP, CIFS/SMB, FTP, and File Station)
myQNAPcloud Free host name registration (DDNS) Optional myQNAPcloud SSL certificates (DDNS) Auto router configuration using UPnP Web-based file manager with HTTPS 2048-bit encryption CloudLink for remote access without complex router setup
Qsync File syncing across multiple devices with SSL secure connection Selective synchronization for specific folders or subfolders Team folders as file center for better collaboration File sharing using email links Policy settings for conflicting files and file type filter Version control for a maximum of 64 versions Unified privilege and configuration management Central configuration mode Remote erase and restore Qsync client support platform: Windows, Mac, Ubuntu and Android
Resource Monitor Monitoring of NAS system resources such as CPU, memory and network Monitoring of NAS storage resources such as volumes, RAID, and disk activity Monitoring of NAS application resource use Creation of extra swap space when SSDs are installed
Helpdesk Reporting of issues to the QNAP support team, with automatic collection of system information Remote connection between QNAP support engineers and NAS for issue resolution (with user permission)
Web Administration Multi-window, multitasking system management Smart toolbar and dashboard for system status display SNMP versions 2 and 3 Resource monitor Network recycle bin Recover files deleted using AFP, CIFS/SMB, and File Station Automatic cleanup File type filter Comprehensive logs (events and connections) Syslog server and client Backup and restoration of system settings Qmanager: Mobile application for remote system monitoring and management Qboost
File Server File sharing across Windows, Mac, and Linux/UNIX Microsoft networking Windows ACL Advanced folder permissions (AFP, CIFS/SMB, and FTP) Shared folder aggregation (CIFS/SMB)
FTP Server FTP over SSL/TLS (explicit) FXP support
File Station Cloud drive mounting for Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Microsoft OneDrive for Business, HiDrive, Amazon Cloud Drive, Yandex Disk and Box Remote shared folder mounting (CIFS/SMB, FTP, and WebDAV) Document viewing using Office Online, Google Docs, and Chrome extension Microsoft Office file editing using Google Docs, Sheets, and Slides ISO file mounting (maximum: 256 ISO files) Mount smart phones as external storage Read access for compatible optical disc drives Read access for compatible smartphones (MTP) Download and upload link sharing File dragging and dropping (Chrome and Firefox) Photos, video, and music preview and playback with hardware-accelerated transcoding File compression (ZIP and 7z) Download link creation and sending for publicly shared files, with expiration date and password protection Subtitle display (SRT and UTF-8) Video seeking during on-the-fly transcoding video playback Slideshow playback in media viewer Convert image files to pdf by "Image2PDF" integration Qfile: Mobile app for file browsing and management
Qfiling Auto filing Recipe function Archiving through iSCSI, USB, DVD and remote NAS Advanced settings Source File Filters File Editing File deletion Data integrity check File conflict policy
Transcode Management Video transcoding (240p, 360p, 480p, 720p and 1080p resolution) Automatic video transcoding for watched folders Hardware-accelerated transcoding Embed subtitles into videos for background transcoding
Hybrid Backup Sync Cloud storage backup to Amazon Glacier, Amazon S3, Azure Storage, Google Cloud Storage, HKT Object Storage, OpenStack Swift, WebDAV Cloud storage syncing with Alibaba Cloud, Amazon Drive, Amazon S3, BackBlaze B2, Box, Dropbox, OneDrive, Google Drive, HiDrive, hubiC, OneDrive, OneDrive For Business, ShareFile, Yandex.Disk RTRR server & client with bandwidth control Rsync server with download bandwidth control Remote server syncing (CIFS/SMB, FTP, Rsync, and RTRR) Scheduled backup to local and remote storage spaces Backup versioning (RTRR) Encryption, compression, and file filters Centralized management for backup, restoration, and sync jobs Support for Apple Time Machine Data backup to multiple external storage devices Desktop backup with QNAP NetBak Replicator for Windows Support for the following third-party backup software: Veeam Backup & Replication, Acronis True Image, Arcserve Backup, Retrospect, Nakivo Backup & Replication, and Veritas Backup Exec
Photo Station Photo organization by thumbnail, list, timeline, or folder Virtual and smart albums Validity control for album sharing Photo tagging with text, colors, and ratings Slideshows with background music and transition effects Photo geotagging and display on Google Maps Photo uploading to Picasa, Flickr, and Weibo Album configuration backup and restoration Advanced folder permissions Support for domain users Photo Station Extension: Supports face detection and PDF to image Note: This feature is only available on x86-based NAS models. Qphoto: Mobile application for online browsing and sharing
Music Station Music playing and sharing through web browsers Music streaming to multiple devices Changing of album covers through Google search or by uploading photos Internet radio (MP3) Eight music alarms Switching between spotlight mode and manage mode Advanced search Scrolling lyrics Qmusic: Mobile application for music streaming and management
iTunes Server Audio and video sharing for Windows & Mac iTunes
Video Station Video organization by thumbnail, list, timeline, or folder Virtual and smart collections Video tagging with text, colors, and ratings Video link sharing through social media and email Movie information and poster display from Internet sources or user-uploaded files Subtitle display (SRT, ASS, SSA) Subtitle search and downloading Subtitle file importing Subtitle display style adjustment Playback speed adjustment Direct video streaming for certain file formats Facebook login Advanced folder permissions Support for LDAP users Video uploading to YouTube and Youku Multi-zone video display Video-seeking support for video playback during on-the-fly transcoding Qvideo: Mobile application for online video browsing and management
Virtualization Station Virtual machine creation (Windows, Linux, Unix, and Android) Virtual machine importing, exporting, cloning, snapshot capturing, backup, and restoration HTML5-based shared remote console Various networking modes using virtual switches GPU pass-through using additional discrete cards
Container Station Support for LXC and Docker Application downloading from the built-in Docker Hub Registry One-click installation Container importing and exporting Console mode Three networking modes (Note: Docker containers support Bridge, NAT, and Host mode. Linux containers (LXC) support only NAT.) Auto-start containers Docker certificate downloading Private registry addition Application repository for switching to any repository on GitHub.com
Qsirch Full-text search Data distribution using a bar chart Previews for photos, music, videos, PDFs, Gmail, and others Advanced search operators and search scope Customized search filters with included or excluded conditions Related files suggestion in Viewer Search Chrome, Firefox and Safari extension
QVR Pro Free 8 built-in camera channels for all models Expandable up to 128 camera channels (QVR Pro Gold license required) Note: The maximum number of channels supported varies by NAS model, network configuration, and camera settings. For more information, visit https://www.qnap.com/go/qvr-nas-selector. Support for using QVR Pro as the motion detector Camera management across different networks Pre-allocation of dedicated recording spaces User-defined trigger events and corresponding actions Data sources paired with cameras for quick search Network interfaces assigned to each camera for recording sessions Support for RTSP and WebRTC Support for exporting and importing camera connection information as CSV files Integration with QVR Pro Client for viewing live and recorded surveillance videos Daily auto backup for QVR Pro configuration files Support for importing recordings Support for recording H.264 camera video streams
QVR Pro Client (Desktop) Instant switch between Live and Playback modes Dynamic and adjustable layouts for camera and E-map views Qdewarp technique for dewarping fisheye and 360-degree cameras Region of interest for each channel Support for adding and editing cameras on QVR Pro Client Hardware acceleration for fisheye cameras Video wall (up to 8 monitors) Hardware acceleration on Windows, Mac, Ubuntu, and HybridDesk Station Multithreaded decoding Synchronized video playback Support for specifying exported recordings on the timeline Virtual keyboard (for HybridDesk Station version) Support for playing back recordings on deleted channels Notification messages for changes in system time zone on QVR Pro Server dashboard (when connected to QVR Center) Playback control via the keyboard (space and arrow keys) Support for displaying camera locations and event notifications on e-maps Support for selecting the format of export files Support for 2-step verification Cross-platform support: Windows, macOS, Ubuntu, QNAP HybridDesk Station
QVR Pro Client (Mobile) Instant switch between Live and Playback modes Cross-platform support: Android and iOS Various advanced monitoring options, including sequential mode, PTZ control, auto cruising, and preset point control Support for receiving Instant push notifications Support for displaying camera locations on e-maps Server dashboard that displays NAS information, camera status, and recording space status.
QVR Center Support for managing up to 128 QVR Pro servers (QVR Pro Gold license required) Statistical graphics for visualizing event data Log management for all added servers Integration with QVR Pro Client for central monitoring across multiple servers Centralized views using cameras from multiple servers Backward compatibility with Surveillance Station and VioStor NVR
QVR Guard Failover solution designed for QVR Pro to ensure server availability Viewing task details during the failover period Automatic switch between Standby and Takeover modes based on the QVR Pro server status
QVR Pro CamPack Support for more camera manufacturers and models Note: To download the Camera Package, go to QVR Pro Plug-in Center.
QUSBCam2 Support for configuring USB webcams as ONVIF IP cameras (remotely manageable) Support for monitoring live views (no other apps required) Support for RTSP
Surveillance Station Support for up to 5,000 IP cameras 8 free camera licenses Note: Surveillance Station supports a free 8 and maximum of 80 camera channels. To add more camera channels, you need to purchase licenses from the QNAP License Store. Instant playback for recent surveillance events Visual options for e-maps Playback speed control Supporting for displaying preview snapshots on the timeline Intelligent video analytics (IVA) for advanced video searching Surveillance client designed for macOS Mobile surveillance application (Vmobile) for iOS and Android Mobile recording application (Vcam) for iOS and Android
QVPN Service VPN server Friendly graphical overview page. Secure remote access with PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN, QBelt(QNAP proprietary) protocol. Support for a maximum of 100 clients. Support public/ NAS default/ manually DNS server. Support manually assign/auto detect/none outgoing network interface. Support privilege settings for domain/Local users. VPN client Support PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN, QBelt(QNAP proprietary) protocol. Support using VPN as a NAS default gateway. Support connection log check. Support utility and Mobile apps for Windows, Mac, iOS, Android
DLNA Server Support for DLNA/UPnP TVs and players such as PlayStation 4 and Xbox One Support for CUE indexing file for APE and FLAC
Q'center (NAS CMS) Monitoring of multiple NAS devices Utilization history reports Unified configuration management Monitoring of NAS devices behind NAT routers with Connect to Q'center Note: The application is available in the App Center and in virtual appliance marketplaces (VMware vSphere ESXi and Microsoft Hyper-V).
Qfinder Pro QNAP NAS location on the same local network NAS shared folder mounting Basic setting configuration (firmware, SMTP server, and network settings) Storage Plug & Connect (Windows only) Creation and mapping of NAS shared folders Creation of and connection to iSCSI targets and LUNs Media upload (Windows only) Media file upload to the NAS Automatic creation of thumbnails or transcoding of videos using the computer
App Center Official and community software add-ons Automatic updates and notifications for new versions Repository for imported third-party content User-specified volume for storing applications
AirPlay & Chromecast Video, photo and music streaming to Apple TV or Chromecast using the following: NAS applications: File Station, Music Station, Photo Station, and Video Station Mobile applications: Qfile, Qmusic, Qphoto, and Qvideo Note: You must install the Media Streaming add-on from App Center.
Download Station PC-less downloads (BitTorrent, FlashGet, FTP/FTPS, HTTP/HTTPS, QQDL, and Thunder) Note: The application supports a maximum of 500 tasks. The maximum number of concurrent downloads for Intel and AMD x86-based NAS devices is 90 (30 BT/PT, 30 HTTP, 30 FTP) The maximum number of concurrent downloads for ARM-based NAS devices is 30 (10 BT/PT, 10 HTTP, 10 FTP) BitTorrent: Support for search, magnet links, private trackers, and proxy Scheduled download and bandwidth control RSS subscription and download (broadcatching) Support for add-ons that extend download functionality Qget: Mobile application for download browsing and management
Notes Station 3 Insert Evernote Notes in Notes Station 3 Enable Embedding YouTube video into Notes Table creation using the insert table editor
Linux Station Usage of the NAS as a Linux-based computer Support for Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04 and Ubuntu Kylin 16.04 Application downloading and usage from the Ubuntu Software Center Remote desktop for remote monitoring and accessing of Ubuntu Note: The application requires at least 4 GB of memory and installation of Container Station.
Qcontactz One-way scheduled sync of contacts from multiple Google accounts Contact importing from CSV or vCard 3.0 files Contact exporting to CSV or vCard 3.0 files Duplicate contact searching and merging Contact management: Groups, favorites, lock, search, delete and restore Support for Android and iOS
IFTTT Agent Daily task automation Social media data archiving File synchronization between the NAS and various cloud services System event notifications on Line, Skype, Gmail, and mobile phones Music playback on Music Station using Amazon Echo voice commands Usage of motion detection sensors as trigger for camera recording on Surveillance Station
General Notes Designs and specifications are subject to change without notice. Some features may vary by model. QTS does not support DRM content and some IPv6 services. Some data encryption features may be unavailable because of country-specific legislative restrictions.
Deprecated Features The following features are deprecated but will continue to function until completely removed in a future release. QNAP recommends planning now for the future removal of support. Telnet Support for wireless ad hoc networks
QIoT Suite Lite Launch your IoT application with the shortest time and least human force Supports multiple protocols (MQTT, HTTP and CoAP) and dashboards, and allows for the quick connection of development boards along with multiple sensors The graphical rules engine provides drag-and-drop blocks with connection nodes, making it flexible to form a workflow The customizable dashboard offers great advantages to help monitor important information of connected IoT devices. Joint benefits from private & public clouds
AWS Greengrass Respond to Local Events in Near Real-time Operate Offline Secure Communication Simplified Device Programming with AWS Lambda Reduce the Cost of Running IoT Applications
QRM+ Centralized Remote Management solution designed for IT Teams in every industry relying on networked computing devices. Remote Management of Windows, Linux and IPMI compatible devices Offers you threshold based alerts to fix performance problems before they impact your users, applications and the business. Supports many active monitors like CPU Utilization, Memory Utilization, Disk Utilization, CPU Temperature, CPU Fan speed, and many more, giving complete visibility for administrators across all the mission critical computing devices. Enable you to benefit from higher productivity, better collaboration and faster recovery from device downtime or system performance Support Android mobile app
Security Counselor Multiple Security Policies (Basic/Intermediate/Advanced/Custom). Checks NAS settings for security weaknesses. Integrates with existing anti-virus services. Integrates with existing anti-malware services. Integrates with the Security Advisory service.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci