• SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS QNAP TS-653D-4G

Brak towaru
4571.60
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-4 dni roboczych
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost - Darmowa 0
Kurier InPost - Darmowa 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier InPost 17
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 5 kg
Zostaw telefon

SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS QNAP TS-653D-4G

Najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy

 • Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,0 GHz 
 • Bezpieczne centrum danych do tworzenia kopii zapasowych
 • Pojedyncze połączenie 2,5GbE
 • Wysoka liczba operacji wejścia/wyjścia
 • Doskonałe wrażenia wizualne dzięki wyświetlaczowi 4K HDMI
 • Wielofunkcyjny serwer, będący hostem dla wirtualnych maszyn i kontenerów
 • Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji
 • Zintegrowane rozwiązania do monitoringu

Czterordzeniowy serwer 2,5 GbE NAS dla zawodowców

Trend nowej generacji Wi-Fi 6 (802.11ax) spowodował wzrost zapotrzebowania na połączenia sieci przewodowych i bezprzewodowych. Wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J4125 2,0 GHz i łączność 2,5 GbE, model TS-653D nie tylko zapewnia nowoczesnym firmom doskonałe rozwiązanie NAS umożliwiające rozbudowę środowisk 2,5 GbE na potrzeby produktywnych, codziennych zadań związanych z tworzeniem kopii zapasowych/przywracaniem danych, ale także oferuje graczom obszerną pamięć masową dla ich ogromnej kolekcji gier. Ustawiając trunking portów z dwoma wbudowanymi portami 2,5 GbE, można uzyskać prędkość transferu do 5 Gb/s. Model TS-653D zapewnia także rozszerzenie PCIe, umożliwia tworzenie kopii zapasowych w wielu chmurach, oferuje bramy pamięci masowej w chmurze, wyjście HDMI 4K i transkodowanie w czasie rzeczywistym. Ponadto zapewnia pamięć masową z możliwością rozbudowy i bogate w funkcje aplikacje, pełniąc rolę ekonomicznego, niezawodnego NAS 2,5 GbE.

Czterordzeniowy serwer 2,5 GbE NAS dla zawodowców

 • Dwa porty 2,5 GbE przyspieszają udostępnianie plików pomiędzy zespołami i urządzeniami lub działanie pamięci masowej w zastosowaniach gamingowych.
 • Port PCIe pozwala na zastosowanie wielogigabitowej karty sieciowej 10GbE lub 5GbE lub karty QM2 do dodania dysków SSD M.2 NVMe lub SATA jako cache.
 • Odtwarzanie multimediów 4K i transkodowanie w czasie rzeczywistym; możliwość bezpośredniego oglądania filmów wideo na telewizorze HDTV za pośrednictwem wyjścia HDMI 2.0 (4K przy 60 Hz).
 • HBS zapewnia kompleksowe tworzenie kopii zapasowych i przywracania danych; oprogramowanie QuDedup umożliwia deduplikację danych u źródła w celu redukcji czasu i miejsca w pamięci masowej wymaganego do tworzenia kopii zapasowych.
 • Bramy pamięci masowej w chmurze umożliwiają zastosowania w chmurze hybrydowej, dodatkowo umożliwiając rezerwację pamięci podręcznej na serwerze NAS, zapewniając dostęp do danych w chmurze z niewielkimi opóźnieniami.
 • Obsługuje wiele maszyn wirtualnych i kontenerów na potrzeby różnych zastosowań w jednym urządzeniu NAS.
Usprawnij swój system NAS dzięki sieci 2,5 GbE

Usprawnij swój system NAS dzięki sieci 2,5 GbE

Model TS-653D wyposażony jest w dwa porty LAN 2,5 GbE RJ45, które umożliwiają wykorzystanie istniejących kabli CAT5e do zwiększenia przepustowości sieci z 1 Gigabitu do 2,5 Gigabitów. Dwa porty 2,5 GbE obsługują także Trunking portów dla nawet 5 Gb/s! Za pomocą adaptera QNAP N-BASET/USB 3.2 Gen 1 do 5 GbE (nazwa modelu QNA-UC5G1T) lub karty rozszerzeń PCIe 5 GbE (nazwa modelu QXG-5G1T-111C) laptop lub komputer stacjonarny może przy użyciu modelu TS-653D łatwo podłączyć się do sieci 2,5 GbE, aby korzystać z większych prędkości sieciowych.

Wirtualizacja

Obsługuje aplikacje wymagające dużej przepustowości, takie jak maszyny wirtualne i kontenery.

Strumieniowe przesyłanie wideo

Zwiększa prędkość transferu, aby poprawić płynność przesyłania strumieniowego i wyświetlania wideo 4K.

Pamięć masowa do zastosowań gamingowych

Zamontuj jednostkę iSCSI LUN z modelu TS-653D na swoim komputerze, aby móc przechowywać swoje obszerne kolekcje gier.

Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,0 GHz (zwiększanym do 2,7 GHz) z pamięcią o pojemności do 8 GB

Model TS-653D jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J4125 o taktowaniu 2,0 GHz (zwiększanym do 2,7 GHz), pamięć DDR4 do 8 GB i obsługuje dyski SATA 6 Gb/s. Obsługa silnika szyfrującego Intel® AES-NI zwiększa wydajność szyfrowania przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych NAS. Dyski SSD można elastycznie instalować w celu akceleracji pamięci podręcznej, aby zmaksymalizować wydajność sieci i pamięci masowej w zastosowaniach wymagających dużych ilości danych.

Bezpieczne centrum danych do tworzenia kopii zapasowych danych na urządzeniu dzięki zabezpieczeniu przy użyciu migawek

Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows® i na komputerach Mac®

Przy użyciu niewymagającego licencji narzędzia QNAP NetBak Replicator można tworzyć kopie zapasowe plików i przywracać pliki z komputerów z systemem Windows®. Oprogramowanie Apple Time Machine® umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych w komputerach Mac®.

Migawki dla woluminu i jednostki LUN

Migawki są niezbędne w celu ochrony danych NAS, a ponieważ są tworzone na poziomie bloków, stanowią niezawodną metodę ochrony danych w obliczu wzrastającego zagrożenia atakiem typu ransomware. Model TS-653D obsługuje do 256 migawek na wolumin/jednostkę LUN, oraz do 1024 migawek na serwer NAS.

Jedno połączenie 2,5GbE zapewnia lepsze efekty w zakresie zwiększania wydajności tworzenia kopii zapasowych HBS niż dwa połączenia 1GbE

Jedno połączenie 2,5GbE zapewnia lepsze efekty w zakresie zwiększania wydajności tworzenia kopii zapasowych HBS niż dwa połączenia 1GbE

Pojedyncze połączenie 2,5GbE nie wymaga złożonych ustawień agregacji łączy dla szybkości do 312,5 MB/s - pozostawiając daleko w tyle sparowane połączenie 1GbE. Urządzenie TS-653D oferuje dwa porty 2,5GbE, zapewniając dwukrotnie wyższą wydajność i zwiększając efektywność wszechstronnych zadań.

Narzędzie HBS (ang. Hybrid Backup Sync) łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji w celu łatwego przenoszenia danych z urządzenia TS-653D do przestrzeni lokalnych, zdalnych i pamięci masowej w chmurze. Narzędzie HBS obsługuje także technologię QuDedup, która pozwala usuwać zduplikowane dane u źródła, dodatkowo przyspieszając tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych za pośrednictwem połączeń 2,5GbE.

Wysoka liczba operacji wejścia/wyjścia dzięki możliwości rozbudowy kartami PCIe

Model TS-653D jest wyposażony w jedno gniazdo PCIe 2.0, umożliwiające korzystanie z różnych modułów rozszerzających na potrzeby zwiększania potencjału aplikacji.

Pamięć podręczna SSD i Qtier zapewniają wydajność pamięci masowej zoptymalizowaną pod kątem nieprzerwanego działania

Podczas gdy ceny dysków SSD nadal spadają, a pojemność i wydajność dysków SSD stale rosną, organizacje mogą z łatwością wykorzystać ich zalety. Model TS-653D obsługuje wiele funkcji z możliwością obsługi dysków SSD, które znacząco zwiększają wydajność NAS przy zachowaniu wysokiej opłacalności.

Doskonałe wrażenia wizualne dzięki wyświetlaczowi 4K HDMI i transkodowaniu wideo w czasie rzeczywistym

Model TS-653D jest wyposażony w port HDMI 2.0, który obsługuje wyjście 4K (4096 x 2160) 60 Hz, umożliwiając bezpośrednie wyświetlanie na większym ekranie treści multimedialnych zapisanych na serwerze NAS. Obsługa wysokiej jakości transkodowania wideo 4K umożliwia NAS konwertowanie wideo do uniwersalnych formatów plików, które mogą być płynnie odtwarzane na wielu urządzeniach. Model TS-653D może również przesyłać strumieniowo wideo w standardzie DLNA®, Chromecast™ i innych, aby zaspokoić wszechstronne potrzeby aplikacji multimedialnych. Pilot zdalnego sterowania QNAP RM-IR004 (sprzedawany osobno) można skonfigurować przy użyciu aplikacji QButton, przypisując przyciskom dowolne funkcje, dzięki czemu obsługa serwera NAS będzie bardziej przyjazna.

Doskonałe wrażenia wizualne dzięki wyświetlaczowi 4K HDMI i transkodowaniu wideo w czasie rzeczywistym

Stwórz Plex Media Server

Dzięki instalacji serwera multimedialnego Plex® Media Server z App Center, konfiguracja Plex® Media Server na serwerze NAS trwa tylko kilka minut. Serwer pozwala na strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych zapisanych w modelu TS-653D do telefonów komórkowych i urządzeń do strumieniowego przesyłania multimediów (w tym DLNA®, Roku®, Amazon Fire TV® i Google Chromecast™).

Uwaga: Do transkodowania sprzętowego Plex Media Server wymagane jest konto PlexPass.

Możesz przenosić dane biznesowe do chmury w sposób elastyczny i ekonomiczny

Model TS-653D idealnie integruje NAS ze znanymi serwisami chmur. Poprzez wdrożenie bram pamięci masowych w chmurze i umożliwienie lokalnego buforowania w stacji NAS można bezproblemowo korzystać z chmury do przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych przy dostępnie z niewielkim opóźnieniem, co zapewnia innowacyjne możliwości korzystania z hybrydowej chmury.

Brama w chmurze oparta na plikach HybridMount

Dzięki połączeniu z chmurą możesz w elastyczny sposób powiększać pojemność pamięci. Korzystając z aplikacji systemu QTS możesz zarządzać plikami w chmurze lub plikami multimedialnymi i je edytować. Rozwiązanie HybridMount jest idealne do współpracy online na serwerze plików i analizy danych na poziomie plików.

Brama w chmurze oparta na blokach chmury VJBOD

Chmura VJBOD usprawnia tworzenie kopii zapasowych NAS w chmurze obiektowej. Transmisje danych opartych na blokach polegają na przesyłaniu losowych danych i dużych plików do chmury w oparciu o bloki. Przesyłane są zmiany w woluminach opartych na blokach i w jednostkach LUN, np. dodatki, modyfikacje lub usunięcia. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku zastosowań na poziomie korporacyjnym, wymagających przesyłania dużych plików np. baz danych, woluminów maszyn wirtualnych oraz filmów wideo.

Wielofunkcyjny serwer, będący hostem dla wirtualnych maszyn i kontenerów

Niezależnie od potrzeb w zakresie wirtualizacji, aplikacje Virtualization Station i Container Station zapewniają kompleksową obsługę wirtualizacji. Sieć i przełącznik wirtualny umożliwiają przydzielanie odpowiednich fizycznych zasobów sieciowych do maszyn wirtualnych, kontenerów i NAS w celu uproszczenia wdrażania sieci.

Virtualization Station

Możliwość uruchomienia wielu maszyn wirtualnych Windows®, Linux®, UNIX® i Android™ oraz uzyskania do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub funkcji VNC (ang. Virtual Network Computing). Firmy mogą uruchamiać aplikacje serwerowe do wirtualizacji na jednym serwerze NAS bez potrzeby użycia dodatkowych serwerów fizycznych.

Container Station

Poznaj lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker® i pobieraj aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry®, importuj i eksportuj kontenery oraz utwórz obszerne mikroserwisy.

Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji

Model TS-653D centralnie przechowuje dane i pliki, i obsługuje protokoły SMB/CIFS, AFP i NFS w celu udostępniania plików w sieciach Windows®, Mac® oraz Linux®/UNIX®. Dzięki integracji z narzędziem Qsync, każdy plik przesłany do serwera TS-653D jest udostępniany różnym powiązanym urządzeniom (takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne). Synchronizacja folderów udostępnionych i folderów zespołów pozwala na udostępnianie plików w grupach, co zwiększa elastyczność prowadzenia zespołowych projektów i możliwości współpracy. Dzięki usłudze myQNAPcloud można łatwo i bezpiecznie połączyć się z modelem TS-653D przez Internet w celu uzyskania dostępu, zarządzania i udostępniania plików NAS. Usługi Windows AD® i LDAP umożliwiają administratorom systemu konfigurację uprawnień użytkowników przy użyciu istniejącego już serwera Windows AD® lub LDAP albo wbudowanej usługi LDAP modelu TS-653D.

Zabezpiecz swoje środowisko przy użyciu zintegrowanych rozwiązań do monitoringu

Aplikacja QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-653D dedykowanego, niezależnego miejsca do magazynowania danych z monitoringu wizyjnego oraz wykorzystanie zalet wynikających z możliwości rozbudowy pamięci masowej NAS. Zarządzanie kamerami, alokacja miejsca w pamięci masowej, dostęp do widoku na żywo z kamer oraz odtwarzanie stają się dużo łatwiejsze. Obsługując ponad 5000 kamer IP (w tym wszystkie dostępne na rynku standardowe kamery typu „rybie oko"), QVR Pro zapewnia 8 darmowych kanałów do monitoringu oraz opcjonalną licencję QVR Pro Camera Channel Extension w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Dostępna jest też aplikacja mobilna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 możliwe jest używanie kamery internetowej USB jako kamery sieciowej ONVIF®.

Więcej aplikacji zwiększających produktywność

Centrum powiadomień

Konsoliduje wszystkie zdarzenia, alerty i powiadomienia w systemie QTS w celu zapewnienia sprawnego i łatwego zarządzania NAS, oferując użytkownikowi nieustanny dostęp do aktualnych informacji o stanie NAS.

Security Counselor

Portal bezpieczeństwa służący do sprawdzania słabych punktów i przedstawiania zaleceń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa NAS. Zawiera on także oprogramowanie antywirusowe i program do usuwania złośliwego oprogramowania.

Qsirch

Wydajna wyszukiwarka w stylu Google, umożliwiająca szybkie wyszukiwanie określonych obrazów, muzyki, filmów, dokumentów i wiadomości e-mail według słów kluczowych, koloru i innych warunków wyszukiwania.

Boxafe

Możesz utworzyć kopie zapasowe lub synchronizować pliki, wiadomości e-mail, kalendarze i kontakty z oprogramowania Google™ Workspace i Microsoft® Office 365®, zapisując je na serwerze NAS, uzyskując tym samym wiele korzyści.

QuMagie

Aplikacja do zarządzania zdjęciami oparta na sztucznej inteligencji, obsługująca automatyczną kategoryzację zdjęć w albumach opartych na sztucznej inteligencji, wyświetlanie iOS® Live Photo oraz zaawansowane narzędzie do wyszukiwania, stanowiące doskonałe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i ich udostępniania.

Qmiix

Platforma integracyjna jako usługa (iPaaS), która umożliwia połączenie aplikacji i urządzeń za pośrednictwem QNAP NAS w celu zautomatyzowania codziennych zadań i zwiększenia wydajności.

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

Firma QNAP zapewnia rozwiązania do łatwej rozbudowy pamięci masowej. Dostępnych jest kilka sposobów rozbudowy pamięci masowej TS-653D w celu przechowania danych lub rozwoju firmy:

Zwiększ pojemność pamięci RAID

Dzięki wymianie dysków o mniejszej pojemności na dyski o większej pojemności podczas pracy, serwer NAS może rosnąć wraz z rozwojem Twojej firmy.

Zamontuj moduły rozszerzające

Połącz dwa moduły rozszerzające TR-004 RAID lub jeden 8-wnękowy TL-D800C USB 3.2 Gen 2 JBOD, lub jeden 16-wnękowe TL-D1600S SATA 6 Gb/s JBOD, aby przy użyciu Menedżera migawek i pamięci masowej w QTS łatwo zarządzać zwiększaniem pojemności pamięci NAS.

Migruj do nowego NAS

Zainstaluj dyski twarde NAS w większym serwerze QNAP NAS, zachowując wszystkie istniejące dane i konfiguracje.

Specyfikacja techniczna

Procesor Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J4125 o taktowaniu 2,0 GHz (zwiększanym do 2,7 GHz)
Architektura procesora 64-bitowy x86
Procesory graficzne Intel® HD Graphics 600
Koprocesor arytmetyczny FPU Tak
Mechanizm szyfrowania Tak (AES-NI)
Transkodowanie wspomagane sprzętowo Tak
Pamięć systemowa 8 GB SO-DIMM DDR4 (2 x 4 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 8 GB (2 x 4 GB)
Gniazdo pamięci 2 x SO-DIMM DDR4W przypadku konfiguracji z dwoma modułami DIMM należy używać par identycznych modułów DDR4.
Pamięć flash 4 GB (ochrona systemu operacyjnego przed podwójnym rozruchem)
Wnęka dysków 6 dysków 3,5-calowych SATA 6 Gb/s, 3 Gb/sSystem jest dostarczany bez dysku twardego.Lista zgodności dysków twardych znajduje się na stroniehttps://www.qnap.com/compatibility/
Kompatybilność dysków 3,5-calowe dyski twarde SATA2,5-calowe dyski twarde SATA2,5-calowe dyski SSD SATA
Wymieniany podczas pracy Tak
Gniazdo dysku M.2 SSD Opcjonalne poprzez kartę PCIe
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD Tak
Port 2,5 Gigabit Ethernet (2,5G/1G/100M) 2 (także obsługa 10M)
Port 5 Gigabit Ethernet (5G/2,5G/1G/100M) Opcjonalne z kartą rozszerzeń PCIe
Port 10 Gigabit sieci Ethernet Opcjonalne z kartą rozszerzeń PCIeOpcjonalne z kartą rozszerzeń PCIe
Wake on LAN (WOL) Tak - Tylko port 2,5GbE
Ramka Jumbo Tak
Gniazdo PCIe 1Gniazdo 1: PCIe Gen 2 x2Ograniczenia przepustowości PCIe spowodują pogorszenie wydajności NAS 10GbE.
Port USB 2.0 3
Port USB 3.2 Gen 1 2
Port USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) Opcjonalne poprzez kartę PCIe
Czujnik podczerwieni Tak (Opcjonalny pilot QNAP RM-IR004)
Wyjście HDMI 1, HDMI 2.0 (rozdzielczość do 4096 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz)
Kształt Tower
Wskaźniki LED Zasilanie/stan, LAN, USB, HDD1-6
Przyciski Zasilanie, kopiowanie USB, reset
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 168 × 235 × 226 mm
Waga (netto) 2,9 kg
Waga (brutto) 4,56 kg
Temperatura robocza 0 ~ 40˚C (32˚F ~ 104˚F)
Temperatura dysków -20 - 70°C (-4°F - 158°F)
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz Zasilacz 120W, 100-240 V
Pobór mocy: Tryb uśpienia HDD 18,634 W
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 35,437 WTesty wykonane przy całkowicie zapełnionych dyskach.
Wentylator 2 x 90 mm, 12 V prądu stałego
Poziom dźwięku 21,3 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk
Złącze bezpieczeństwa Kensington Tak
Max. Number of Concurrent Connections (CIFS) - with Max. Memory 1500
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci