• SERWER NAS SYNOLOGY DS1817

Brak towaru
5638.22
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-4 dni roboczych
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost - Darmowa 0
Kurier InPost - Darmowa 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier InPost 17
Kurier InPost (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 6 kg
Zostaw telefon

SERWER NAS SYNOLOGY DS1817

Najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy

  • Skalowalne, wyposażone w cztery rdzenie i 8 kieszeni rozwiązanie pamięci masowej, z możliwością rozbudowy do 8 GB
  • Imponująca przepustowość: ponad 1 577 MB/s przy odczycie, 739 MB/s przy zapisie1
  • Obsługa dwóch portów 10GBASE-T (RJ-45) z przełączaniem awaryjnym i agregacją łączy (Link Aggregation).
  • Możliwość rozbudowy do maks. 18 dysków przy użyciu dwóch jednostek rozszerzających DX5172
  • Technologia Synology High Availability (SHA) zapewnia nieprzerwaną dostępność usług z bezproblemowym przełączaniem między serwerami klastra

Wydajne, bogate w funkcje urządzenie

Synology DiskStation DS1817 to pierwszy model z serii Value, który wyposażono w dwa wbudowane porty 10GBASE-T i moduł pamięci RAM z możliwością rozbudowy. Ponadto jest on wyposażony w czterordzeniowy procesor ze sprzętowym mechanizmem szyfrowania i możliwością rozbudowy do nawet 18 dysków. DS1817 stanowi doskonałe rozwiązanie do scentralizowanej obsługi kopii zapasowych, ochrony newralgicznych zasobów i udostępniania plików w ramach różnych platform.  

Wydajne, bogate w funkcje urządzenie
Optymalna wydajność i przystępna cena

Optymalna wydajność i przystępna cena

Synology DS1817 jest urządzeniem magazynującym dołączanym do sieci, które posiada 8 kieszeni, oferuje dużą wydajność i możliwość rozbudowy. Urządzenie DS1817 jest wyposażone w czterordzeniowy procesor 1,7 GHz, 4 GB pamięci RAM, oraz dwa wbudowane porty sieci LAN 10GBASE-T, zapewniające przepustowość sekwencyjną rzędu ponad 1 577 MB/s podczas odczytu i 739 MB/s podczas zapisu w konfiguracji RAID 5 z portami 10GBASE-T i technologią Link Aggregation1. Wbudowane porty 10GBASE-T i 1GBASE-T obsługują przełączanie awaryjne i agregację łączy (Link Aggregation). DS1817 to niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie pamięci masowej dla domu i firmy. 

Elastyczne skalowanie

DS1817 może obsługiwać do 18 dysków z zamontowanymi dwiema jednostkami rozszerzającymi Synology DX5172, osiągając pojemność pierwotną rzędu nawet 180 TB. Pojemność pamięci można łatwo zwiększyć zależnie od potrzeb użytkownika czy firmy.

Wszechstronne aplikacje biznesowe

Wyposażony w nowatorskie rozwiązanie Synology DiskStation Manager (DSM) serwer DS1817 zapewnia w pełni przygotowane aplikacje i funkcje, które powstały z myślą o rozwijających się firmach:

  • Obsługa Windows® AD oraz LDAP zapewnia łatwą integrację z istniejącymi biznesowymi usługami katalogowymi bez konieczności odtwarzania kont użytkowników.
  • Obsługa Windows ACL umożliwia korzystanie z precyzyjnej kontroli dostępu oraz skutecznych ustawień uprawnień, dzięki czemu DS1817 może pracować w istniejącej infrastrukturze.
  • Dostęp do plików internetowych jest uproszczony dzięki szyfrowanemu folderowi FTP oraz opartemu na www eksploratorowi plików Synology File Station. Obsługa protokołu HTTPS, zapory internetowej i autoblokady adresów IP zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas udostępniania plików
Obsługa wirtualizacji

Obsługa wirtualizacji

DS1817 zapewnia płynne rozwiązania w zakresie pamięci masowej dla środowisk wirtualizacji, w tym VMware, Citrix, Hyper-V i OpenStack. Dzięki integracji VMware vSphere 6 z VAAI stacja DS1817 pomaga rozładowywać określone operacje pamięci masowej i optymalizuje moc obliczeniową, zapewniając niezrównaną wydajność i możliwości w środowiskach VMware. Jako scentralizowana pamięć masowa w wirtualnym środowisku DS1817 pozwala na migrację maszyn wirtualnych, a więc ruch od serwera do serwera przy eliminacji przestojów i zakłóceń. Technologie Windows Offloaded Data Transfer (ODX) i Synology Advanced LUN zwiększają znacząco wydajność przy transferach dużych ilości danych i migracji. Dzięki obsłudze OpenStack urządzenie DS1817 może być używane w roli wieloblokowego komponentu pamięci masowej dla serwerów zgodnych z Cinder API

Efektywne rozwiązanie w zakresie synchronizacji i kopii zapasowych

DS1817 może pełnić funkcję scentralizowanego miejsca docelowego kopii zapasowych, ułatwiającego stworzenie osobistej chmury prywatnej. Oprogramowanie Cloud Sync zapewnia synchronizację osobistych plików przechowywanych na serwerze DS1817 z kontami w usługach Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, Baidu czy Box. Pakiet Cloud Station Suite umożliwia synchronizację plików na wielu urządzeniach, w tym komputerach z systemami Windows, Mac, Linux, a także tabletach i smartfonach z systemami iOS i Android, pozwalając na łatwą aktualizację danych. Dzięki blokowej, przyrostowej kopii zapasowej i usuwaniu duplikatów pomiędzy wersjami system Synology Hyper Backup pozwala tworzyć kilka wersji takich kopii, jednocześnie optymalizując wykorzystywanie przestrzeni zapisu. Umożliwia też wykorzystanie wielu miejsc docelowych kopii zapasowych, takich jak udostępnione foldery lokalne, zewnętrzne dyski HDD, udostępnione foldery sieciowe, serwery rsync czy publiczne usługi w chmurze. 

Inteligentne bezpieczeństwo przez całą dobę

Wyposażony w przyjazne w obsłudze narzędzia do zarządzania wideo i intuicyjny interfejs przypominający interfejs komputerów stacjonarnych pakiet Synology Surveillance Station to niezawodne, zapewniające ochronę prywatności rozwiązanie, które może obsługiwać wiele kamer IP podłączonych do urządzenia DS1817. Surveillance Station oferuje zoptymalizowany podgląd na żywo oraz ulepszone monitorowanie w czasie rzeczywistym. Zaawansowane funkcje analityczne, takie jak detekcja ruchu i powiadomienia, dostarczają aktualnych informacji na temat wszelkich podejrzanych zdarzeń, wykorzystując wyzwalacz przesyłane za pośrednictwem wiadomości SMS, poczty elektronicznej i aplikacji mobilnej DS cam. 

Niezawodność i dostępność

Porty 10GBASE-T i 1GBASE-T LAN serwera DS1817 obsługują funkcje przełączania awaryjnego i Link Aggregation, a porty LAN zapewniają zabezpieczenie przed nieoczekiwaną awarią sieci czy kabli. Zastosowanie napędów z możliwością wymiany podczas pracy skraca do minimum czas wyłączenia systemu dzięki możliwości łatwej i szybkiej wymiany dysków.

Nieprzerwana dostępność usług jest najważniejszym celem wszystkich firm. Dzięki rozwiązaniu Synology High Availability (SHA) w razie awarii jednego serwera jego zadania zostaną płynnie przejęte przez inny serwer w klastrze, a świadczone przez użytkownika usługi pozostaną online.

Specyfikacja techniczna

Procesor
Model CPU Annapurna Labs Alpine AL-314
Liczba procesorów 1
Architektura procesora 32-bit
Częstotliwość procesora 4-core 1.7 GHz
Mechanizm szyfrowania sprzętowego Tak
Pamięć
Pamięć systemowa 4 GB DDR3L non-ECC SODIMM
Fabrycznie zainstalowany moduł pamięci 4 GB (4 GB x 1)
Całkowita liczba gniazd pamięci 2
Maksymalna pojemność pamięci 8 GB (4 GB x 2)
Uwagi Wybierz moduły pamięci firmy Synology, aby uzyskać optymalną kompatybilność i niezawodność. Firma Synology nie zapewnia całkowitej gwarancji na produkt lub pomocy technicznej, jeżeli do rozbudowy pamięci użyto modułów innych niż te firmy Synology. Firma Synology zastrzega sobie prawo do wymiany modułów pamięci na moduły o takiej samej lub wyższej częstotliwości w zależności od statusu cyklu życia produktu dostawcy. Zapewniamy, że zgodność i stabilność zostały ściśle zweryfikowane przy użyciu tych samych narzędzi w celu zapewnienia identycznej wydajności.
Przechowywanie
Kieszeń/kieszenie na dyski 8
Maks. liczba kieszeni na dyski z jednostką rozszerzającą 18 (DX517 x 2)
Zgodny typ dysków 3.5" SATA HDD 2.5" SATA HDD 2.5" SATA SSD
Maksymalny rozmiar pojedynczego wolumenu 108 TB
Dysk z możliwością wymiany podczas pracy (hot-swap) Tak
Uwagi „Zgodny typ dysku" oznacza dyski, które zostały przetestowane pod kątem zgodności z produktami firmy Synology. Ten termin nie wskazuje maksymalnej szybkości połączenia każdej kieszeni dysku. Każdy wolumen wewnętrzny (może składać się z wielu dysków) można rozszerzyć do 108 TB.
Porty zewnętrzne
Port LAN RJ-45 1GbE 2 (z obsługą funkcji Link Aggregation / przełączania awaryjnego)
Port LAN RJ-45 10GbE 2 (z obsługą funkcji Link Aggregation / przełączania awaryjnego)
Port USB 3.2 1. generacji* 2
Port eSATA 2
Uwagi Nazwa standardu USB 3.0 została zmieniona na USB 3.2 1. generacji przez USB Implementers Forum (USB-IF) w 2019 roku.
System plików
Wewnętrzne dyski twarde EXT4
Zewnętrzne dyski twarde EXT4 EXT3 FAT NTFS HFS+ exFAT*
Uwagi exFAT Access do nabycia osobno w Centrum pakietów.
Wygląd
Rozmiar (wys. x szer. x gł.) 157 mm x 340 mm x 233 mm
Masa 5.31 kg
Inne
Wentylator obudowy 120 mm x 120 mm x 2 pcs
Tryb prędkości wentylatora Tryb chłodzenia Tryb cichy
Łatwy w wymianie wentylator obudowy Tak
Przywracanie zasilania Tak
Natężenie dźwięku* 24.2 dB(A)
Zaplanowane włączanie/wyłączanie Tak
Funkcja Wake on LAN / WAN Tak
Zasilacz / Adapter 250 W
Napięcie wejściowe zasilania prądem zmiennym 100 V do 240 V AC
Częstotliwość zasilania 50/60 Hz, Jednofazowy
Zużycie energii* 59.1 W (dostęp) 26.4 W (hibernacja dysków twardych)
British thermal unit 201.66 BTU/hr (dostęp) 90.08 BTU/hr (hibernacja dysków twardych)
Uwagi Zużycie energii jest mierzone po pełnym obsadzeniu dyskami twardymi Western Digital 1 TB WD10EFRX. Środowisko testowania poziomu hałasu: Komplet dysków twardych Seagate 2 TB ST2000VN000 w trybie bezczynności. Dwa mikrofony G.R.A.S. Type 40AE, każdy w odległości 1 metra od przodu i tyłu serwera Synology NAS. Szum tła: 16,49-17,51 dB(A); temperatura: 24,25-25,75˚C; wilgotność: 58,2-61,8%
Temperatura
Temperatura pracy 5°C do 40°C (40°F do 104°F)
Temperatura przechowywania -20°C do 60°C (-5°F do 140°F)
Wilgotność względna 5% do 95% RH
Certyfikaty FCC CE BSMI EAC CCC KC RCM
Środowisko Zgodność z dyrektywą RoHS
Zawartość opakowania Jednostka główna X 1 Informacja powitalna X 1 Pakiet akcesoriów X 1 Kabel zasilania X 1 Kabel LAN RJ-45 X 2
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci