• PTU-68R-EXT/PoE

1722.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-4 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 22
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 514404667

Zostaw telefon

PTU-68R-EXT/PoE

8-kanałowe zabezpieczenie do sieci Gigabit Ethernet, opartych na przewodach kategorii 5, 5e oraz 6. Zbudowane jest z dwóch modułów PTU-64-EXT, zamontowanych w obudowie PTU/PTF-6-RACK. Przeznaczone jest do montażu w szafie Rack 19" na przedniej szynie w przypadku standardowego przeznaczenia lub na tylnej szynie za pomocą kątowych uchwytów LK-MOUNT, w przypadku zastosowania do rejestratorów IP-CCTV - wiele rejestratorów IP posiada wbudowany switch ze złączami z tyłu.

Gniazda RJ-45 z przodu (DEVICE) stanowią stronę zabezpieczoną przeciwprzepięciowo i do nich podłączane są porty przełączników LAN Gigabit Ethernet za pomocą patchcordów. Tylne złącza LSA stanowią stronę niechronioną (LINE), do której podłączane są długie linie infrastruktury sieci LAN, bez użycia złączy RJ-45. Rozwiązanie takie tworzy dwa urządzenia w jednym: Patch panel zakończenia linii transmisyjnych i skuteczną ochronę przeciwprzepięciową. Upraszcza to instalację i ogranicza ilość dodatkowych elementów, powodując obniżenie kosztów. W celu zapewnienia kontynuacji ekranu przewodów FTP, należy zastosować patchcordy ekranowane i użyć obejm metalowych, w które wyposażone są płyty elektroniczne.

Moduły serii PTU-64 to urządzenia bardzo wysokiej jakości antyprzepięciowej jak i transmisyjnej. Zastosowanie wielowarstwowych płyt PCB oraz nowoczesnych komponentów w technologii MOSFET, zaowocowało zgodnością ze standardem kategorii 6 okablowania i poprawnymi testami dla częstotliwości 4x250MHz.

Zastosowane komponenty technologii MOSFET znacznie obniżają wartość poziomu ochrony napięciowej (Up) do wartości o niewiele wyższej, od napięcia pracy znamionowej (Un). Impuls napięciowy dochodzący do chronionego urządzenia w czasie przepięcia lub wyładowania, jest nawet kilka razy niższy, niż w przypadku standardowego rozwiązania bez użycia technologii MOSFET. Zmniejszone jest również ryzyko przebicia izolacji transformatorów izolujących warstwy fizycznej w kartach sieciowych, w wyniku wystąpienia różnic potencjałów pomiędzy lokalnie uziemionymi lub lokalnie zasilanymi urządzeniami LAN.

Niezależny tor zabezpieczający PoE, chroni przed wzrostem napięcia pomiędzy parami 1,2 - 3,6 oraz 4,5 - 7,8. Chroni to zasilacze urządzeń końcowych LAN przed uszkodzeniem w wyniku przepięć, wywołanych wyładowaniami atmosferycznymi lub niekontrolowanemu wzrostowi napięcia, na przykład w momencie uszkodzenia się zasilacza PoE. Zastosowane rozwiązania chronią wszystkie typy zasilania PoE i pozwalają przesyłać zasilanie w standardzie Hi PoE.

Panel zabezpieczający posiada dodatkowe miejsce do zamontowania 2 modułów serii PTF-64 lub PTU-64, co umożliwia jego rozbudowę w dowolnym czasie, do 16 kanałów maksymalnie. Należy zadbać o właściwe uziemienie zabezpieczenia LAN, przez podłączenie dołączonego przewodu do odpowiednio uziemionej szafy Rack. Opcjonalna pokrywa PTU/PTF-COVER zapewnia ochronę obwodów i złącz zabezpieczenia przed kurzem, ponadto stanowi dodatkową ochronę przed interferencjami przy dużej ilości paneli.

Najlepszy poziom ochrony uzyskiwany jest przez zastosowanie zabezpieczeń po dwóch stronach przewodów: Wielokanałowe po stronie przełącznika LAN i pojedyncze po stronie urządzeń końcowych, na przykład PTF-61-EXT/PoE.


Specyfikacja techniczna

 • Dedykowany do sieci 100Base-Tx, 1000Base-T/Tx
 • Zabezpieczenie 8 kanałów Video IP
 • Zabezpieczenie 8 kanałów linii PoE - wszystkie standardy do 60W
 • Skuteczność ochrony 4kV / 2kA @ 8/20 μs - na każdą żyłę przewodu
 • 3 stopnie ochrony przeciwprzepięciowej (GDT, MOSFET, TVS)
 • Wysoka trwałość i skuteczność ochrony dzięki zastosowaniu resetowalnych super-szybkich bezpieczników MOSFET
 • Zgodność z przewodami UTP, FTP 5 i 6-ej kategorii
 • Mocowanie: Rack 19" 1U - 480 x 41 x 130 (mm)
 • Zalecany do instalacji, w których urządzenia IP montowane są na zewnątrz budynków
 • Rodzaje złącz wej / wyj: dla wersji PTU: LSA / RJ45; dla wersji PTF: RJ45 / RJ45
 • 5 lat gwarancji producenta
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci