• PTF-68R-EXT/PoE

1722.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-4 dni roboczych
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 22
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 514404667

Zostaw telefon

PTF-68R-EXT/PoE

8-kanałowy ogranicznik dedykowany dla sieci Gigabit Ethernet, opartych na sieci strukturalnej kategorii 5, 5e oraz 6. Zbudowany jest z dwóch modułów PTF-64-EXT, zamontowanych do podstawy PTU/PTF-6-RACK. Instalowany jest w szafie Rack 19" na przedniej szynie, co umożliwia łatwe przełączanie przewodów w sieciach użytkowych lub na tylnej szynie za pomocą kątowych uchwytów LK-MOUNT, w przypadku zastosowania do rejestratorów IP-CCTV.

Przednie gniazda RJ-45 (DEVICE) stanowią stronę zabezpieczoną przeciwprzepięciowo i do nich podłączane są porty przełączników LAN. Gniazda umieszczone z tyłu stanowią stronę niechronioną (LINE), do której podłączane są długie linie infrastruktury sieci LAN. W przypadku stosowania ogranicznika serii PTF, zazwyczaj używany jest dodatkowo patch panel połączeniowy zakończony gniazdami Rj-45. W celu zapewnienia ciągłości ekranowania przewodów FTP, należy zastosować patchcordy ekranowane. Umiejscowienie gniazd strony niechronionej z tyłu ogranicznika, uwarunkowane jest koniecznością zadbania o wysoką jakość jego parametrów transmisyjnych i niskich przesłuchów.

Moduły serii PTF-64 to urządzenia bardzo wysokiej jakości antyprzepięciowej jak i transmisyjnej. Zastosowanie wielowarstwowych płyt PCB oraz nowoczesnych komponentów w technologii MOSFET, zaowocowało zgodnością ze standardem kategorii 6 okablowania i poprawnymi testami dla częstotliwości 4x250MHz.

Zastosowane komponenty technologii MOSFET drastycznie obniżają wartość poziomu ochrony napięciowej (Up) do wartości o niewiele wyższej, od napięcia pracy znamionowej (Un). Impuls napięciowy dochodzący chronionego urządzenia w czasie przepięcia lub wyładowania jest nawet kilka razy niższy, niż w przypadku standardowego rozwiązania, bez użycia technologii MOSFET. W momencie przepięcia zmniejszone jest również ryzyko przebicia izolacji transformatorów izolujących warstwy fizycznej, w wyniku wystąpienia różnic potencjałów pomiędzy lokalnie uziemionymi lub lokalnie zasilanymi urządzeniami LAN.

Niezależna ochrona PoE, chroni przed wzrostem napięcia pomiędzy parami 1,2 - 3,6 oraz 4,5 - 7,8. Chroni to zasilacze urządzeń końcowych LAN przed uszkodzeniem w wyniku przepięć, wywołanych wyładowaniami atmosferycznymi lub niekontrolowanemu wzrostowi napięcia, na przykład w wyniku uszkodzenia się zasilacza PoE. Zastosowane rozwiązania chronią wszystkie typy zasilania PoE i pozwalają przesyłać zasilanie w standardzie Hi PoE.

Panel posiada dodatkowe miejsce do zamontowania 2 modułów serii PTF-64 lub PTU-64, co umożliwia rozbudowę ogranicznika w dowolnym czasie, do 16 kanałów maksymalnie. Należy zadbać o właściwe uziemienie ogranicznika przepięć, przez podłączenie dołączonego przewodu uziemiającego do odpowiednio uziemionej szafy Rack. Opcjonalna pokrywa PTU/PTF-COVER zapewnia ochronę obwodów i złącz ogranicznika przed kurzem, ponadto stanowi dodatkowy ekran przed interferencjami przy dużej ilości paneli.

Najlepszy poziom ochrony uzyskiwany jest przez zastosowanie ograniczników przepięć po dwóch stronach przewodów: Wielokanałowy po stronie przełącznika LAN i pojedyncze po stronie urządzeń końcowych, na przykład PTF-61-EXT/PoE.


Specyfikacja techniczna

 • Dedykowany do sieci 100Base-Tx, 1000Base-T/Tx
 • Zabezpieczenie 8 kanałów Video IP
 • Zabezpieczenie 8 kanałów linii PoE - wszystkie standardy do 60W
 • Skuteczność ochrony 4kV / 2kA @ 8/20 μs - na każdą żyłę przewodu
 • 3 stopnie ochrony przeciwprzepięciowej (GDT, MOSFET, TVS)
 • Wysoka trwałość i skuteczność ochrony dzięki zastosowaniu resetowalnych super-szybkich bezpieczników MOSFET
 • Zgodność z przewodami UTP, FTP 5 i 6-ej kategorii
 • Mocowanie: Rack 19" 1U - 480 x 41 x 130 (mm)
 • Zalecany do instalacji, w których urządzenia IP montowane są na zewnątrz budynków
 • Rodzaje złącz wej / wyj: dla wersji PTU: LSA / RJ45; dla wersji PTF: RJ45 / RJ45
 • 5 lat gwarancji producenta
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci